Kupanje u trudnoći ?

Zoran

Supuga je u 7 mj. trudnoće i obožava se kupati u kadi , no muči ju to što svi prijatelji govor da to nije zdravo ( dok je trudna ) štoviše da je opasno po bebu.
Da li je to točno ili . ?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Kupanje tijekom trudnoće je poželjno i u slučaju da se isključi opasnost od infkecije (kojoj pogoduju stajaće vode) ono doprinosi relaksaciji mišićja zdjelice i psihičkom zadovoljstvu. Uvjet je , dakako, da se stvore povoljni uvjeti u smislu čistoće i higijene prostora kako ne bi došlo do genitalnih infekcija. U slučaju da se ne mogu ostvariti željeni uvjeti , tuširanje je izvrsna alternativa jer se uporabom tekuće vode praktički isključuje mogućnost infekcije.