Kvržica na stidnim usnama

Maja977

Poštovani, prije nekoliko dana na stidnim usnama pojavila mi se kvržica koja je bolna na dodir. Nakon tuširanja ona se malo smanjila, ali se kasnije opet povćala. Menstruacija mi je uranila 8 dana, točnije na 19. dan ciklusa. Nemam spolne odnose, a trenutno koristim antibiotike radi upale grla. Molim Vas za pomoć, hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o upali korijena dlake (folikulitis) ili lojne žlijezde (kojih je u tom području mnogo). Najčešće spontano prolazi, a antibiotici koje pijete pomoći će u liječenju. Ukoliko bi se promjena širila savjetujem pregled.

pahuljica_

Postovani, u drugom sam tromjesecju trudnoce. Prije mjesec dana primijetila sam malu kvrzicu na unutarnjim stidnim usnama, pri vrhu, na samoj kozi, zadebljana, suha i hrapava, kao bradavica, nalazi se samo na tom mjestu. Ne boli i ne svrbi, boje koze, samo na dodir osjecam da je koza tu hrapavija i ispupcenija. HPV nalaz prije trudnoce uredan. Na opis, sto mislite o cemu se radi, odakle se stvorila i na koji nacin se uklanja? Hvala.