Lazna menstruacija

Sakiiiii

Postovani,
danas sam primetila tackasto krvarenje 7 dana pre menstruacije, ne osecam bol u stomaku koji inace uvek osetim pre menstruacije i bola u ledjima nema koji takodje uvek osetim. Ciklus mi traje 31 dan, a prosla menstruacija mi je takodje poranila 5 dana i bila jako oskudna svetlo crvene boje. Kada je pocela prosla menstruacija uradila sam test na trudnocu iz krvi jer sam se zabrinula i bio je negativan(<0.1). Imam redovno odnose i u plodnim i u neplodnim danima uvek sa zastitom i kondom nikada nije pukao. Ovaj mesec decko nije ejakulirao ni jednom tokom odnosa. Takodje vec 5,6 dana osetim da su mi grudi osetljive na dodir i natecene i osetim blago peckanje, vene na grudima su mi malo izrazenije. Da li je moguce da se radi o laznoj menstruaciji? Da li postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, točkasto krvarenje je najčešće povezano s blagom hormonskom neravnotežom. Prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći (a to je i test potvrdio). Ako iduća menstruacija ne nastupi na vrijeme, uradite test.

Sakiiiii

Zaboravila sam napomenuti da krvarenje koje mi se danas desilo (7 dana pre ocekivane menstruacije) je bilo svetlo crvene boje i pojavilo se samo jednom kao par kapljica.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju.

Sakiiiii

Puno Vam hvala doktore.

Sakiiiii

Postovani, izvinite sto se ponovo javljam oko istog pitanja, ali malo me je zabrinulo to sto ste rekli da ako menstruacija bude kasnila napravim test. Da li to znaci da ipak postoji neka verovatnoca da je trudnoca u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

To sam rekao samo hipotetski. Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Sakiiiii

Hvala Vam najlepse

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sakiiiii

Postovani,
danas mi je stigla menstruacija 4 dana ranije, svetlije boje, vrlo oskudna. Grudi su mi i dalje natecene i bolne na dodir. Primetila sam par dana pre menstruacije pojacan sekret, vise kao voda, providan i redak. Taj sekret je i sad prisutan. Takodje osetim bol u donjem delu ledja i donjem stomaku kao i inace kad dobijem menstruaciju.Dva dana pre nego sto je menstruacija stigla jajnici su me strasno boleli. Da li mogu biti sigurna da se radi o pravoj menstruaciji?

Sakiiiii

Molim Vas za brz odgovor u jako sam velikoj panici.

Sakiiiii

Postovani, zaboravila sam samo da pomenem da me grudi ne bole nista manje nego pre menstruacije. Uglavnom se taj bol smanji kad pocne menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o normalnoj menstruaciji. Ako se želite u to uvjeriti uradite test na trudnoću.

Sakiiiii

Izvinjavam se zbog previse pitanja i puno Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu