Lažna menstruacija

Kiki619

Pozdrav,
Zanima me jedna informacija. 05.11. Sam imala posljednju menstruaciju. 15.11. Spolni odnos bez zastite, ali moma nije ejakulirao u mene. Dana 01.12. Pojavio mi se ko krvavi iscjedak. Menstruacija bi mi trebala doc tek 08.12. Pa me zanima može li to biti lazna menstruacija ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda se radilo o implantacijskom krvarenju. Uradite test na trudnoću.

Sakiiiii

Postovani, mentruacija mi je poranila 4 dana, trebala sam je dobiti 17og, a dosla je 13og, poslednji odos sam imala 5og, zasticen, kondom nije pukao i mislim da nista nije izaslo sa strane gde je gumica. Menstruacija mi je bila oskudna, prvi dan je krvarenje bilo obilno samo kad se napregnem, drugi dan isto, a treci dan tj danas krvarenje se pojavljuje samo ako se napregnem inace ga nema, danas je tamno braon boje prethodnih dana je bilo uobicajeno jarko crvene. Pre mentruacije osetila sam bolove u donjem delu ledja ali ne i u donjem stomaku, svi odnosi su uvek bili sa zastitom i ni jednom kondom nije pukao. Da li je moguce da se radi o laznoj menstruaciji?

Sakiiiii

Htela sam jos da dodam da mi je juce stala menstruacija i bila tamno braon, a danas je opet malo pocela isto jarko crvene boje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome radi se o normalnoj menstruaciji. Ako se želite u to uvjeriti, uradite test.

Sakiiiii

Puno Vam hvala, a da li je normalno da je drugi dan mentruacije krv tamno braon a onda treci da se pojavi malo jarko crvene krvi i onda nastavi da bude tamno braon i prestane krvarenje isti dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je. Boja krvi ovisi o duljini izloženosti kisiku.

Sakiiiii

Postovani, htela sam Vas jos pitati, menstruaciju sam imala 13og prva dva dana je krvarenje bilo obilno posle toga je krvarenje vrlo malo tackasto braon boje koje i sada traje. Da li taj tackasti braon sekret treba da me zabrine? Da li taj braon sekret moze biti implantacijsko krvarenje iako mi je prvi dan menstruacija bila obilna i drugi i svi su odnosi bili zasticeni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na datum zadnje menstruacije sigurno se ne radi o implantacijskom krvarenju. Ono se dešava u vrijeme oko očekivane menstruacije, Dakle, menstruacija izostane, a umjesto nje se javi oskudno, implantacijsko krvarenje.

Sakiiiii

Hvala Vam, da li je onda taj svetlo braon sekret koji imam vec 7 dana nakon prvog dana menstruacije u malim kolicinama, tackasto, da li je on bezazlen ili bi trebala otici na pregled?

Postovani,
13.09. sam imala nezasticeni odnos, nakon toga sam do 17.10. uradila 4 testa na trudnocu i svi su bili negativni. 17.10. sam bila na pregledu i doktorica je rekla da ne vidi trudnocu. Prije toga sam koristila kontracepciju do pocetka osmog mjeseca, da naglasim. Nakon nezasticenog odnosa 13.09. prvu menstruaciju sam dobila 23.10., a zatim i 29.11. Ono sto me plasi su bolne grudi, stomak, ledja, mucnine, ugojila sam se. Bojala sam se da sam prerano uradila testove i da je bilo suvise rano da se vidi trudnoca kada sam bila na pregledu, pa sam uradila jos jedan prije 7 dana, on je takodje bio negativan. Citam da postoje lazno negativni testovi, lazne menstruacije, pa se bojim da mi se to ne desi, jer ovo ne bi bila zeljena trudnoca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sakii, oskudno krvarenje koje se nastavlja na menstruaciju nastaje zbog produljenog djelovanja hormona progesterona. Nije opasno i nema potrebe za liječenjem. Samo ako bi se ono ponavljalo preporuča se terapija gestagenima u drugoj fazi ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lellaa, prema svemu navedenom trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. Testovi nisu urađeni prerano, a i menstruacije su dokaz tome.

Kisajepadala

Postovani,
Imala sam zasticen seksualni odnos kondomom 18.maja u plodnim danima. Sledeće dve menstruacije u junu i julu sam dobila na vreme, 28. I 29.dan, trajale su po 5 dana, od simptoma pmsa imala sam bol u levoj dojci i malaksalost, ali bile su bas oskudne, krvarenje je bilo slabo, trebao mi je jedan ulozak dnevno.

Zanima me, da li mislite da su takve menstruacije u redu i da je mogućnost trudnoce isključena s obzirom da su došle u pravilnim razmacima? Iako je bio zasticen odnos, brine me jer su bili plodni dani i nisam sigurna da nije slučajno nesto iscurelo.

Hvala Vam na odgovoru unapred

Kisajepadala

Postovani doktore,

Dodala bih na prethodni post i pitanje da li je moguće da su to bile lazne menstruacije jer su bile bas oskudne, samo sluz i svetlo crvene boje, iako su posle poslednjeg odnosa dve menstruacije u junu i julu došle u redovnim razmacima 28.i 30.dan(ispravka za prethodni post)?
Moj dečko je imao kondom u toku tog odnosa i tečnost je zavrsila u kondomu dok je bio u meni pa me to i brine jer su bili plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli, trudnoću možete isključiti.

Secret22

Poštovani,
Prvi dan pretposljednje menstruacije je bio 29.7, ciklusi mi obično traju između 26-28 dana.Ovaj mjesec sam imala nezaštićeni odnos s prekinutim snošajem 13.,14.,15. I 16.8. Menstruacija mi je stigla dan nakon očekivane,tj.27.8. Problem je u tom što je bila jako oskudna,prvi dan gotovo ništa,drugi dan jače,s vidljivim ugrušcima,treći i četvrti dan opet dosta slabije.Zanima me je li se u mom slučaju radi o lažnoj menstruaciji ili je pak prava?
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome radi se o pravoj menstruaciji.

Secret22

Hvala Vam na odgovoru.
Znači nije potrebno raditi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije.