leptotrix

Ivana

Pregledom vag. sekreta ustanovljeno je da imam bakteriju leptotrix. Terapija je bio Doxiciklin. NAkon dva mjeseca, ponovo mi je nadjena ista bakterija. Terapija je Vibramicin. Molim Vas, ako mozete, da mi pojasnite o kakvoj bakteriji je rijec i da li je ova infekcija opasna u smislu ostavljanja posljedica. Napominjem da sam uradila i test na Chlamidiu, koji je bio negativan, te Papa test, koji je takodje uredan.
Unapred hvala.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Ivana,
Za liječenje Leptotrix vag. dovoljna je terapija lokalnom primjenom tetraciklina (na primjer Geonistin vag. tbl.)