Lijekovi i plodnost

Verica123

Hvala Vam na odovoru..zanima me jos koliko bakterijska infekcija utice na plodnost..koristila sam vaginalete Orvagil 6 dana ali ponekad opet osjetim svrab..da li mi mozete preporuciti neku kremu ili probiotik za infekciju...moj muz ima jaku upalu sinusa hronicno..trenutmo pije antibiotike..koliko ta upala utice na spermu i koliko antibiotici uticu na spermu i zacece..Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Niti upala sinusa, niti antibiotici ne utječu na spermiogram i plodnost. Jaka bakterijska upala koja se širi na maternicu i jajovode može dovesti do upalnih promjena i na taj način smanjiti plodnost. U tom slučaju postoje simptomi kao što su bolovi i gnojni iscjedak praćeni temperaturom i općim lošim stanjem. Lokalna bakterijska upala (vaginoza) ne može uzrokovati neplodnost. Svrbež je simptom gljivične vaginoze. U tom slučaju savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)

Verica123

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.