Lijevi jajnik se ne prikazuje

Minamina1234

Poštovanje doktore. Mene zanima jer mi moj ginekolog nista nije objasnio. Na jednom nalazu mi pise "andexi obostrano uredni" onda sljedeci put kad sam otisla pise "lijevi jajnik se ne prikazuje" sta bi to trebalo da znaci ? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to znači da na pregledu nije uspio vidjeti lijevi jajnik. Puna crijeva mogu otežati pregled ukoliko prekriju jajnik.

Minamina1234

Oprostite doktore, posto sam vam pisala da mi doktor nije uspio vidjeti lijevi jajnik na sta ste tacno mislili da otezava pregled "ako su crijeva puna" na debelo crijevo ili ? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

To znači da je crijevo 'naleglo' ispred jajnika što otežava ultrazvučni prikaz.