Nakon duphastona bez menstruacije

Viskovics

Postovani, molim za pomoc .
Dakle posljednju menstruaciju sa imala 1.10 , nakon toga sam isla na pregled i ginekologinja mi je rekla da ovaj mjesec ne vidi ovulaciju i dala mi Duphaston 2x1 da pijem od 14do 24dana ciklusa .
Procitala da bi 7-10 dana nakon posljednje tablete trebala dobiti , ali nisam . Imam redovne odnose bez zastite s obzirom na to da zelimo bebu .
Da li je moguce da je ipak nekim slucajem doslo do oplodnje ? Osim bolova u donjem dijelu stomaka i osjetljivih grudi nemam nikakve druge sii simptome.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Ukoliko nakon duphastona ne nastupi menstruacija mogući razlog je trudnoća.

Viskovics

Jutros otisla na pregled i dr mi kaze da nema trudnoce , na ultrazvuku joj izgleda kao da je sredina ciklusa .. dala mi opet duphaston da pijem 10 dana i da cu nakon zadnje tablete dobiti 2-3 dana . I da , test uradila negativan .
Grudi me bole, ucestalo mokrenje a nema ni trudnoce niti menstruacije . Ne znam vise sta napravit

Hvala na odgovoru.lp

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite duphaston kako Vam je liječnik propisao. Prema uzv nalazu dobiti ćete menstruaciju nakon prekida terapije. Savjetujem da između 3. i 5. dana krvarenja uradite kompletnu hormonsku analizu.

Viskovics

Hvala vam puno . Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

martad12

Poštovani,

Pijem duphaston tablete radi regulacije ciklusa, 2x1 15 do 25 dana ciklusa.
Zadnju tabletu sam popila 24/12 ali još uvijek nisam dobila menstruaciju.
Uradila sam test za trudnoću 2 puta te je bio negativan.
Inače mi krvarenje uslijedi 4-5 dana nakon zadnje tablete.
Dali da ponovim terapiju jos 10 dana ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da se javite na pregled. Potrebno je ultrazvučno izmjeriti debljinu endometrija, te odrediti hormonski status. Ukoliko nakon duphastona ne nastupi krvarenje (a trudnoća je isključena) moguće da se radi o slabijoj produkciji estrogenih hormona koji potiču rast sluznice maternice.

martad12

Poštovani,

Prekjučer mi se pojavio gusti smeđi iscjedak a jučer navečer je uslijedilo krvarenje.
Da li mogu to smatrati kako menstruaciju?
Ili ipak predlažete kontrolu?

Ivo Balenović, dr. med.

Znači da je nastupila menstruacija. Savjetujem da uradite analizu hormona zbog neredovitih menstruacija.