Los nalaz urina i simptomi

glissy

Pozdrav.imam 25 godina.nedavno sam vadila urin i krv. znaci ono sto mene zabrinjava je nalaz urina i to sljedece izgled ZAPRASEN boja TAMNO ZUTA leukociti 10-13 epiteli 1 bakterija MALO inace zadnjih par tjedana osjecam povremenu bol.vise kao napetost,neznam mozda i otecenost vagine,te neugodno peckanje i svrbez intimnih dijelova.ponekad imam i zuckast iscjedak neugodna mirisa. u 28.tj trudnoce sam. da napomenem da sam u prvoj trudnoci imala dijagnosticiran pijelonefritis u 26.tj i ovo mi je 3.trudnoca. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite urinokulturu, na kojoj će se sigurno vidjeti radi li se o bakterijskoj upali mokraćnih puteva. Ukoliko se radi, pokazat će se i koja je bakterija uzročnik, kao i odgovarajuća terapija. Simptomi koje navodite moguća su posljedica gljivične infekcije, što nije rijetkost u trudnoći. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika. Javite se Vašem liječniku.

glissy

hvala na odgovoru.
ako je u pitanju gljivicna infekcija da li to moze preci u pijelonefritis.?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vaginalna gljivična infekcija ne može priječi u pijelonefritis.