lubrifikacija

sanja

Postovana doktorice,

Moze li se na pr.Becutan ulje upotrebljavati kao lubrifikant?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Iako se neutralne kreme mogu upotrebljavati kao lubrifikanti, one ipak ponekad mogu izazvati lokalnu iritaciju naročito ako se često upotrebljavaju. Stoga je u tu svrhu najbolje koristiti spermicidne kreme (npr Delfen) ukoliko se još želite zaštiti od neželjene trudnoće. U apoteci možete naći slične kreme pod različitim nazivom, koje se mogu koristiti u istu svrhu.