Magnezij

macica29

Postovani,
trudna sam 36 tjedana. Bila sam jucer na zadnjem pregledu kod svoje doktorice i zaboravila sam ju pitati za magnezij. Uzimala sam 600 mg dnevno. Da pijem jos il da prestanem s uzimanjem Mg-a? Znaci, 36tt sam trudna i uloziva sam za prst. Do sad sam bila uloziva za vrsak prsta i trebala sam mirovati, sad vise ne trebam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom više nema opasnosti od prijevremenih trudova, pa magnezij više nije neophodan.

macica29

Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

casper505

Poštovani,

trudna sam 17 tjedana te mi je ginekolog na zadnjem pregledu rekao da počnem uzimati magnezij šumeće tablete (kupila sam od 375 mg) i da pijem Donat Mg pola litre svaki dan. Zaboravila sam mu napomenuti da još uvijek uzimam prenatalne kapsule Novalac.
Brine me to što 1 šumeća tableta magnezija sadrži i vitamin B6 (1,4 mg) i vitamin C (120 mg), a Novalac (između ostaloga) u 1 kapsuli sadrži i magnezij (56 mg), vitamin B6 (1,9 mg), vitamin C (40 mg).
Je li to previše magnezija i (općenito) vitamina uz to da se zdravo hranim, jedem dosta voća i povrća.. ? Je li bolje da prestanem piti Novalac i pijem samo tablete magnezija ?

Hvala unaprijed