Krvarenje nakon spolnog odnosa

veronika_24

Postovani,

imala sam odnos sa deckom 8.dan ciklusa i nakon odnosa sam primjetila krvarenje koje je brzo prestalo.Zanima me da li je moguci uzrok malo grublji odnos i sto mi je menstruacija zavrsila dan prije odnosa?

Hvala unaprijes

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o kontaktnom krvarenju nakon grubljeg odnosa, nema razloga za zabrinutost.

nomen.nescio

Postovani, prosla menstruacija bila je od 13.10.-18.10., 27.10. (po kalendaru najplodniji dan) imala sam spolni odnos s novim partnerom, prvih nekoliko minuta nezasticen a nakon toga je stavio kondom i svakako svrsio izvan mene. 29.10. primjetim na gacicama trag krvi, skoro nista, ali iduci dan se pojacalo, vise je izgledalo kao tamni iscjedak, trajalo je cijeli dan, napunila su se 2 dnevna uloska, ostajao trag na wc papiru, navecer se malo smirilo i opet smo imali odnos, na kondomu je ostao trag krvi. 31.10. krvarenje je i dalje slabo ali konstantno, puno svjetlije, vise roza boja, osjetim malu bol u donjem dijelu trbuha i zanima me trebam li se brinuti i zuriti kod ginekologa? Postoji li mogucnost trudnoce? Odnos nije bio grub. (od proslog odnosa sa bivsim partnerom prije ovoga proslo je otprilike mjesec dana)
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o kontaktnom - postkoitalnom krvarenju nakon odnosa. Savjetujem pregled da se utvrdi zbog čega se javilo krvarenje (npr. 'ranica' na vratu maternice, polip i sl.). Prerano je da bi krvarenje bilo uzrokovano eventualnom trudnoćom. Kontaktno - postkoitalno krvarenje je ipak najčešće bezopasna pojava, ali ipak preporučam pregled.

dunja.dunja

Poštovani,

Imam policističke jajnike i nakon promjene prehrane menstruacija mi je jako kasnila.
Dakle, zadnji put sam dobila 7.2.2018. godine i trajala je do 11.2.2018.
Nakon toga dobila sam tek 30.3.2018. i (valjda traje još danas).
Ono što se u međuvremenu dogodilo je to da sam 29.3.2018. prvi put stupila u spolne odnose.
Koristili smo kondom i dečko nije svršio u mene. Simptomi samog PMS-a, natečene grudi, prištići i želja za slatkim su prestali već 2 dan mjesečnice.
Menstruacija je kao počela prestajati 6.4.2018, ali svaki put kad se obrišem još tu bude krvi.
Dečko i ja smo jučer 4.4.2018. imali spolni odnos opet zaštićen i nisam krvarila za vrijeme odnosa niti me boljelo, ali kad sam išla urinirati nakon odnosa bilo je krvi. Danas 5.4.2018. također ima krvi kada se obrišem, a na ulošku jako malo.
Znači li to da mi menstruacija još nije prestala ili može biti nešto drugo? Inače, kada se pogledam 'dolje' još uvijek kao da mi je grlić spušten, ako je to zapravo grlić, tj, ona rupica kroz koju izlazi krv je još uvijek nisko.
Danas sam zvala ginekologa da se naručim za pregled koji će biti tek za 2-3 tjedna.
Možete li mi molim Vas reći trebam li se brinuti ili je to još uvijek menstruacija koja nije završila?

Hvala unaprijed na odgovoru,
S poštovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o menstruaciji koja još nije završila. Ne može biti ništa drugo.

dunja.dunja

Danas 7.4.2018. sam i dalje kada se obrišem nakon male nužde naišla na smeđi iscjedak. Ne puno, samo kad se obrišem. Što bi to moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno produljena funkcija žutog tijela zbog čega i nakon menstruacije oskudno krvarite. Jedini način da se to dijagnosticira sa 100% sigurnošću je analiza hormona (progesterona) tijekom druge faze ciklusa. To nije opasno stanje i u pravilu ne zahtjeva nikakvu terapiju, ukoliko se ne ponavlja kroz duže vrijeme.

dunja.dunja

Poštovani doktore, opet ja,

Dečko i ja smo imali odnos sa kondomom i nije svršio u mene. To je bilo 9.4.2018. znači, ako mi je menstruacija počela 31.3.2018. to bi mi bio neki 11 dan ciklusa. Nemam redovne cikluse jer imam pcos i ne pijem nikakvu terapiju. Zadnji ciklus mi je trajao 52 dana, prije toga svaki po 35. Tad na dan odnosa nisam imala nikakve simptome ovulacije, a znam imati pojačan iscjedak. Ono što me muči je to da su me noćas sa 10.4 na 11.4. jako bolilo dolje u predjelu jajnika i jutros kad sam se probudila vidjela sam dolje gusti bijeli iscjedak. Znači li to da sad nastupaju plodni dan ili sam trudna?
Molim Vas možete li mi reći što je to, hvala Vam unaprijed. S velikim poštovanjem, Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudni niste jer je odnos bio uz zaštitu. Gusti bijeli iscjedak moguć je prilikom gljivične upale.

melanimelem

Postovani, zadnja menstr. 8.4., 14. i 15. i 17.4.su bili zasticeni odnosi i 17.4.tijekom odnosa pojavila se svjeza krv te je odnos prekinut. Uplasila sam se i krvarenje se nastavilo (jako oskudno i svijetlo crveno) 18.4., a danas 19.4. Jako jako malo ima svijetle krvi i ginekologinja me primila na pregled i rekla da je grlić boje bijele kave i da je vjerojatno mehanicka ozljeda tijekom odnosa te mi prepisala cicatridina vaginalete. Ona kaze da to nije strasno no mene to svejedno plasi jer se bojim da ce mi se to opet dogodit tijekom odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je došlo do ozlijede prilikom odnosa. To se ne mora ponoviti. Prema navedenim datumima i izgledu krvarenja moguće je da se radilo i o ovulacijskom krvarenju.

melanimelem

Evo jutros nakon prve vaginalete pojavio se opet svijetlo crveni iscjedak. Trebali li toj ranici nastaloj od mehanicke ozljede duze da zaraste? Inace papa test pravljen prosle godine u rujnu i uredan je bio. Doktorica kaze da je sve uredu dolje osim sto je vjerojatno ta ranica nastala na grlicu od povrede.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je papa test uredan nema razloga za brigu. Krvarenje je od mehaničke ozljede, a ne od eventualne promjene na vratu maternice.

Goodgirl

Pozdrav!
Evo prije nego sto ista kazem, menstrualni ciklusi su mi redoviti i traju po 28 dana, a nekad urani ili zakasni dan ili dva zbog stresa pred ispite.
Zadnja menstruacija mi je trajala od 1.4.-7.4. I bilo je obilno krvarenje kao i uvijek. Odmah dan nakon sam imala 2 spolna odnosa s deckom, jedan nezasticen (prekinuti snosaj),  drugi zasticen kondomom i nije doslo do njegovog pucanja. Odnose imamo svaka 4 mjeseca i uvijek mi prvi put bude bolan i pojavi se malo krvi sto znam da se zove kontaktno krvarenje no svakako sam ovaj put otisla kod ginekologa i cim sam mu to spomenula da krvarim malo svaki put kad imam spolni odnos nakon par mjeseci, rekao mi je da su gljivice ali meni to nema smisla kada me ne svrbi niti je ista iritirano i neobicno... dao mi je geonistin tablete za rodnicu i klotrimazol pliva kremu i rekao da imam drugu upalu rodnice i vulve. Mene zanima je li on to mogao dijagnosticirato bez ikakvog testa ili brisa? Jer je cijeli taj pregled bio cudan, kao da me se sto prije htio rijesiti... jos mi nije ni zakazao kontrolu nakon sto iskoristim te tablete, meni je to nesto jako cudno... molim Vas zanima me Vase misljenje o ovom svemu i ako biste mi mogli nekako pomoci jer on mi stvarno nije bio bas od velike pomoci?
Uz ovo sve, mozete li mi reci postoji li mogucnost za trudnocu iako je odnos bio prvi dan nakon menstruacije sto je neplodan dan, a ciklusi su redoviti i po 28 dana?
Unaprijed Vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u neplodnim danima, tako da ne postoji mogućnost trudnoće. Gljivice izazivaju simptome kao što su svrbež, peckanje i bijeli sirasti iscjedak. Dijagnoza se može postavlti na temelju izgleda iscjetka ili pregledom nativnog preparata pod mikroskopom. Prema navedenom kod Vas se vjerojatno radilo o kontaktnom krvarenju. Kontaktno krvarenje se može javiti ukoliko postoji 'ranica' na vratu maternice i zato je važno učiniti papa test.

melanimelem

Postovani jos samo da pitam, koliko je dugo potrebno otprilike da prestane oskudno krvarenje nakon mehanicke ozljede grlica? U utorak nakon odnosa je krenula svjeza krv i od tada do danas svaki dan po malo u tragovima krvi. Za sada sam tek iskoristila 3 vaginalete cicatridine. Moram napomenuti kako ujutro nakon prve nuzde ili nakon velike nuzde se pojavi krvi malo i onda do navecer uopce vise nema nista.

melanimelem

Da nadodam jos kako mi se pojavila i "sijevajuća" bol dolje. Toliko me strah da je nesto ozbiljno u pitanju ali vjerujem da doktorica je mogla na pregledu vidjeti jeli nesto lose ili ne. Sve mislim da mozda to nije mehanicka ozljeda jer nikako da prestane krv.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da vas je liječnik pregledao i postavio dijagnozu sigurno se radi o mehaničkoj ozlijedi. Sve ostalo su pretpostavke, ali ne može biti ništa opasno. Možda se uz ozljedu nadovezalo disfunkcionalno krvarenje koje je često u žena u generativnoj dobi. Ono nastaje zbog blage hormonske neravnoteže i uglavnom ne zahtjeva nikakvu terapiju.

dunja.dunja

Poštovani doktore, situacija kod mene je ovakva:
Menstruaciju sam dobila 30.3.2018. te nakon toga tek na 70 dan ciklusa 7.6.2018. i to sam ju po uputama ginekologa izazvala Duphastone tabletama. Pošto mi je dao 2 kutije tableta rekao mi je da ovu drugu popijem od 16. - 25. dana ciklusa, tako sam i napravila te dobila menstruaciju opet 5.7.2018. Jučer, na 11. dan ciklusa mi se pojavila krv. Nije da curi iz mene, ali kad se obrišem bude crve krv sa tamnim ugrušcima. Još ovaj ciklus nisam počela sa Diane 35 zato jer sljedeći tjedan imam UZV dojki, pa mi je doktorica rekla da tek nakon njega počmem piti tablete.
Može te li mi reći kakvo je ovo krvarenje koje se sad događa i da li zahtjeva pregled kod ginekologa? Hvala unaprijed na odgovoru, Srdačan pozdrav.