Mama ima probleme

Rudi

Mama ima 48 godina i prije 5 godina počela je menopauza.Ginekolog je odredio hormonalne tablete Trisequens.Imala je teškoća i loše opće stanje, povremeno je uzimala Praxiten, ali se stanje malo popravilo pa ga je prestala uzimati.Unazad 4 mjeseca počele su velike vrtoglavice sa povraćanjem koje traje 3-4 sata.Poslije kad se smiri osjeća se dosta slaba, koristi tablete Torecan i Urutal, ali nema vidnog poboljšanja.Napravili smo pregled kod neurologa i nalazi su u redu.Ima problema sa lijevim uhom, slabo čuje i uho je dosta svrbi.Željeli bismo joj pomoći, a više ne znamo kako.Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Tegobe Vaše majke ne doimaju se isključivo povezivim s menopauzom, već bi one zahtijevale detaljnu evaluaciju od strane interniste, neurologa, otorinolaringologa, kao i laboratorijske nalaze. Hormonska nadomjesna terapija nije magično medikamentozno liječenje koje će odagnati sve subjektivne tegobe Vaše majke, već je samo nadomjestak ženskih hormona koji su se u ovom periodu života fiziološki prestali lučiti. Sve druge probleme vezane uz kronične, neurološke, psihičke i ine tegobe treba detaljno dijagnosticirati, obraditi i ciljano liječiti.