mamografija

čakovec

Molim informaciju gdje se najbrže /privatne ordinacije?/ može napraviti mamografija, odnosno da li ultrazvuk može dati sve podatke ili je ipak bolje u slučaju poteškoća napraviti mamografiju? 41 mi je godina. Unaprijed hvala za brzi odgovor.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Pregled dojke obuhvaća klinički (palpacijski pregled), ultrazvuk i mamografiju. Ultrazvukom kojim se prikazuje glandularno tkivo, te RTG mamografija koja se smatra boljom tehnikom prikaza za opis kanalica, kalcifikata i sl. Prema tome, sve su ove metode komplementarne i nipošto nisu alternativa jedna drugoj. Nakon što učinite pregled ultrazvukom preporučila bih da s oba nalaza potražite savjet kod specijaliste za bolesti dojke (onkologom ili krirugom)