tablete i učinkovitost

Sandra

Poštovana!

Ginekolog mi je prepisao Triminulet tablete, te mi je rečeno kako ih trebam piti od prvog dana menstruacije. Međutim, zaboravila sam pitati da li su tablete djelotvorne od prvog dana ili treba proci jedan ciklus korištenja kako bi se moglo sa sigurnošću reći da iste štite od trudnoće ?

Unaprijed hvala !

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Korisnice nisko-dozažnih oralnih kontraceptiva uobičajeno upoznajemo s mogućom nedjelotvornošću ovih preparata tijekom prvog mjeseca primjene, te se stoga savjetuje usporedna primjena i kondoma.