maslinovo ulje-lubrifikant

mia

moze li maslinovo ulje koristeno kao lubrifikant biti stetno za vaginu i ostale reprodukcijske organe?ne koristimo prezervative.hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Na Vaše pitanje Vam ne mogu sa sigurnošću odgovoriti s obzirom da se prvi puta susrećem s ovakvim načinom korištenja maslinova ulja. Postavlja se pitanje može li maslinovo ulje komplicirati postojeću infekciju ( s obzriom na nesterilne uvjete proizvodnje, stajanje ulja i sl), alterirati ph rodnice, interferirati sa zaštitnom vaginalnom florom... itd. itd.