pretrage??

marija

Imam neredovite menstruacije pa mi je savjetovano da napravim ultrazvučni pregled i hormonske pretrage : TSH, FSH, LH, E2, PRL, testosteron i DHEAS. Nisam iz Zagreba, pa Vas molim da mi savjetujete gdje bi to mogla obaviti u istom danu? Da li za navedene pretrage trebam uputnicu ili se plaćaju? Hvala unaprijed

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ove endokrinološke pretrage možete učiniti na uputnicu i sve u jednom danu. Najpraktičnije je nazvati instituciju u kojoj planirate obaviti pregled (Klinika Sveti Duh, npr broj telefona 37 12 274, Klinika sestre milosrdnice, Klinika Petrova, Rebro...) i informirate se o terminu dolaska i ima li laboratorij sve potrebne kitove za obavljanje hormonskih analiza. Tada ćete dobiti informaciju kojeg dana ciklusa i datuma trebate doći u ustanovu i kako treba glasiti uputnica.