menstruacija

alena

Poštovana doktorice,
poslije poroda carskim rezom menstruaciju sam dobila nakon 5 mjeseci.Bebu još uvijek dojim.Nakom te prve menstruacije koju sam imala prošli mjesec ,u terminu nisam dobila menstruaciju i kasni mi 9 dana.Prije tri dana sam radila test na trudnoće(urin hcg) i bio je negativan.Da li postoji mogućnost da su menstruacije neredovne obzirom da dojim ili postoje velike šanse za trudnoću?
Hvala i poštovanje

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
S obzirom da dojite možete očekivati neredovitost menstruacijskih krvarenja koja Vas (dok traje laktacija) ne bi trebala zabrinjavati. Ipak, moram Vas upozoriti da pojavnost menstruacijskih krvarenja govori u prilog uspostavljanja ovarijske funkcije, što znači da morate razmisliti o zaštiti od neželjene trudnoće.