menstruacija

Poštovani,

zanima me da li je normalno da menstruacije kratko traju? Npr. zadnja je trajala 2 dana. Negdje sam pročitala da žene koje imaju oskudnu menstruaciju i kojima kratko traju teže zatrudne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sluznica maternice se može izljuštiti čak i za jedan dan. U kliničkoj praksi to se vidi. Svakako se treba isklučiti i ova mogućnost koju ste vi naveli.
Važno se javiti na ultrazvučni pregled da se pred menstruaciju ustvrdi debljina sluznice.