Menstruacija

Lejlap0766

Dobar dan,
Ciklusi mi traju 27-31 dan i obicno krvarenje traje 3-4 dana, prva dva (nekad 3) je krvarenje obilnije, a sledeca 2 oskudno.
Zadnjih nekoliko mjeseci i poslije menstruacije ostanu smedje fleke i iscjedak ostavlja blago zuti trag i jaci miris
Ovaj mjesec sam dobila na 25 dan i krvarenje je trajalo 2 dana a zatim slijedeca dva jako oskudno , moje pitanje je da li svakodnevna upotreba tableta za zeludac poput controloca i sl. moze izazvati raniju menstruaciju i vec cetvrti dan nakon prestanka menstruacije imam tupu bol u stomaku kao da treba da dobijem, da li je to normalno i koliko bi to trebalo da traje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lijekovi poput cntroloca ne utječu na menstruaciju. Menstruacija ovisi o hormonskoj ravnoteži. Savjetujem da uradite analizu spolnih hormona.

nis

Poštovani,
zanima me da li menstruacija svaki put nastupa oko 14 dana nakon ovulacije? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 12 do 14 dana nakon ovulacije menstruacija obavezno dolazi. Izostaje samo u slučaju trudnoće.