Menstruacija

Kuglicaa

Postovani,4-ti dan mi je menstruacije i obicno se smanjuje i 5 dan obicno zavrsi.Zabrinuta sam jer kada god idem mokriti mokraca je cista ali se vidi na dnu ili na povrsini da pliva kao krvava sluz,kao mali ugrusci,ali su sluzavi.Obicno mi to nebude tako,ovo je prvi put.Komadice i ugruske imam 2 i 3 dan sa krvi,a ovo kao da izadje sa cistom mokracom samo ta sluz krvava.Prije menstruacije kada sam isla mokriti znala sam vidjeti komadice bijele sluzi po jedan ili dva manja da plivaju,nista ne osjetim da pece,da idem cesto na wc,niti ista drugo.Ppsto nisam u hr nemogu da kontaktiram svog dr da pitam da li je to nekakav problem ili ne.Koje je vase misljenje ili savjet,da li bespotrebno panicim i to se jos iscisca ili je u pitanju nesto drugo.Da li je u mokraci normalno da se vidi ponekad i bijela sluz.Lp

Nera59

Postovani, imam 19 godina i inace neredovite menstruacijs koje variraju od 30-50 dana,imala sam zadnju menstruaciju 26.2., a zasticeni spolni odnos 22.3., nakon toga menstruacija mi je dosla 8.4. i bila je drukcija,prvi dan smedi iscjedak,iduca dva krvavi iscjedak,zatim iduca 4 dana menstruacija s ugruscima niti preobilna niti oskudna, nakon toga sam menstruaciju dobila ponovno 30.4. koja je prva dva dana bila obilna s ugruscima,treci i cetvrti dan normalna,peti u tragovima i zatim opet smedi iscjedak dan-dva,imala sam zasticeni spolni odnos 11.5. koji je bio dosta bolan sto mi se inace ne dogada,trenutno me muci napuhanost i tezina u donjem dijelu trbuha koja nikako ne prestaje zbog koje sam izgubila apetit i smrsavila 3-4 kile u zadnjih mjesec dana,osjetim u navratima kao laganu bol u lijevom jajniku i nekakve kao senzacije u donjem dijelu stomaka,dolaskom te druge menstruacije javile su mi se i lagane vrtoglavice jer sam inace anemicna,nemam mucnine niti nikakve simptome trudnoce,napravila sam test za trudnocu 29.4. i 12.5. i oba su bila negativna,trenutno sam u jako stresnom razdoblju,da li to unatoc svemu moze biti trudnoca ili je nesto drugo u pitanju? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kuglicaa, pošto nemate nikakvih simptoma upale nije ništa zabrinjavajuće. Kad ćete biti u mogućnosti uradite analizu mokraće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nera59, sigurno se ne radi o trudnoći. Savjetujem da uradite analizu hormona.

Ada_1981

Lijep pozdrav cijenjeni doktore. Posljednju menstruaciju sam imala 13.04. ova je trebala biti 10.05. ali jos je nema. 13 i 14 sam radila test na trudnocu ali je negativan oba puta bio. Danas imam zeleni iscjedak sa malo trakaste krvi i grceve kao menstrualne. Da li je moguca trudnoca? Trenutno nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa. Hvala za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada je urađen, test je vrlo pouzdan. Iscjedak koji opisujete moguća je posljedica upale.

Bjondi

Poštovani,
Menstruacija mi inače traje max. 5 dana i zadnja dva dana skroz slabo. Međutim, jučer mi je bio 4. dan i jako sam se nahladila vani i zabolilo me na području vulve, kad sam došla kući počela sam pojačano krvariti. Jutros sam se probudila i bilo je krvi ali manje i sada kako se večeras bliži ja opet krvarim jako. Međutim to nije krv kao inače u menstruaciji, na ulošku skoro pa ništa nema, nego bude u mokraći i kad se obrišem. Neznam dali trebam pričekati i jeli normalno da se dogodi da menstruacija bude ponekad duža, s obzirom da je meni uvijek 5 dana max. Ili bi trebala ići doktoru? I da, bila sam na redovitoj kontroli ima 2 mjeseca i sve je bilo uredu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Ukoliko bi se krvarenje pojačavalo javite se liječniku.

Nera59

Postovani,gore u ovoj istoj temi ste mi rekli da moje dvije menstruacije u jednom mjesecu i ostali simptomi nisu trudnoca nego poremecaj hormona od strane stresa, danas mi je 21. dan ciklusa i protekli tjedan su me bolili jajnici naizmjenicno jedan pa drugi kroz par dana,nisam sigurna da li sam imala ovulaciju posto “plodne sluzi” uopce nije bilo, da li je moguce da je ovo anovulacijski ciklus ili je ovulacije bilo bez simptoma? To me cudi posto sam prosli mjesec u ciklusu od 23 dana imala tu “plodnu sluz” a sada je nemam. Hvala unaprijed

Leptirica9292

Postovani, imam cikluse redovne kao sat, na 28 dana, nekad 30. Na drugi i treci dan ciklusa, tokom menustruacije, decko je svrsio u mene. Da li ima potrebe za tabletom za dan poslije? On kaze da nije moguce jer nije blizu ovulacije, te da ne brinem. Ali me zanima i Vase strucno misljenje. Dakle, od kad znam za sebe ciklusi su mi redovni u dan, nekada ode na 29.ili30.dan, ali rijetko. Gotovo u sat znam kada cu dobiti - taj 28mi dan. A ovaj idno se desio drugog i treceg dana ciklusa, sa menustruacijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija može biti i bez jasnih znakova. Jedini siguran način da se ona utvrdi je određivanje hormona progesterona kojeg jajnik luči nakon ovulacije.

Leptirica9292

Da li mozete da mi odgovorite da li ima potrebe za tabletom za dan poslije, posto mi je malo frka suspicious Naime, kako sam rekla, radi se o ciklusima tacnim kao svicarski sat, vec 15 godina, sa godisnjim oscilacijama na mozda 1-2 dana (jednom godiisnje dobrijem na 30 ti dan, ljeti, ostalo kao sat ili nekad rijetko na 29.ti dan). Ukoliko je decko svrsio u mene 2. i 3. dan ciklusa (jos je naravno bila prisutna menustruacija, drugi i treci dan po dobitku mjesecnice). Desavalo se nekada prije takodjer, gdje nisam ostajala trudna, ali na dan, dva prije nego dobijem (posto znam skoro pa u sat kada cu dobiti), ali nikada prije ovulacije. Da li ima potrebe za tabletom u ovoj situaciji?

Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija se dešava 14. dana ciklusa (kod urednih ciklusa). Životni vijek jajne stanice je 24 sata, a spermatozoida do 72 sata. Zbog toga se plodni dani računaju otprilike od tri dana prije do tri dana nakon ovulacije. Odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana, tako da pilula nije potrebna.

Nera59

Postovani,bila sam kod ginekologinje zbog dolaska druge menstruacije 15 dana nakon prve sto mi se nikada prije nije dogodilo i ona je rekla da su mi jajnici u redu,da ima preko 10ak cista kao slici ali da nisu policisticni jajnici jer nema nekakvih drugih naznaka,menstruacije su mi inace neredovite i nikada ne znam kada cu dobiti,raspon je od 30 pa do 60 dana,pocet cu s hormonskom terapijom cim dobijem iducu menstruaciju,jednu sam imala 8.4. drugu 30.4. i sada cekam iducu,tijekom uzv-a mi je rekla da mi je endometrij zadebljan 6mm, nisam imala nikakve naznake ovulacije,kolike su sanse da cu dobiti uskoro mengu ili ce mi mozda izostati ili sto da radim? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemoguće je na temelju uzv-a reći kada će nastupiti krvarenje. Ukoliko ne dođe u idućih 2 tjedna, može se potaknuti lijekovima (Duphaston)