Menstruacija

tonkyy98

Poštovani. Porodila sam se 20.01.2019 carskim rezom u 37+8 tjednu trudnoće. Imala sam visok tlak, eklampsija, infarkt posteljice ali sve je dobro završilo. Prije trudnoće nisam nikada imala redovite menstruacije. Poslije poroda sam prevarila oko 40 dana i još nisam dobila menstruacije. Naime prije dva tri dana imam blago krvarenje koje nije ni slicno menstrualnom i blagu bol u stomaku dali je to normalno i ima li razloga za brigu,hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne razumijem pitanje. Ako ste rodili u 1. mjesecu prošle godine kako ste naveli a još niste dobili menstruaciju ili se radi o novoj tudnoći ili je u pitanju hormonska neravnoteža. Ukoliko još dojite, moguće da je i to razlog neredovitog krvarenja.

tonkyy98

Nisam imala redovite menstruacije ni prije trudnoće. Poslije poroda sam krvarila 40 dana. Menstruaciju još nisam dobila a prije par dana imam blago krvarenje koje nije menstruacija zanima me da li je to normalno i trebam li se brinuti??

Ivo Balenović, dr. med.

Period babinja traje 6 tjedana nakon poroda i tada su moguća neredovita krvarenja. Kod žena koje doje menstruacije su također neredovite, a mogu i izostati.

tonkyy98

I samo da ispravimo da nisam rodila 2019 nego 20.01.2020 moja greška izbinjavam se,hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Još uvijek ne znam da li dojite. Kod žena koje doje pravilo je da nema pravila oko regularnosti menstruacijskog ciklusa.

tonkyy98

Izvinjavam se još jednom što se nisam izjasnila kako treba. Dijete ne dojim, nisam ga nikako dojila.

Ivo Balenović, dr. med.

U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da uradite analizu hormona.