Menstruacija i sport?

Ana

Poštovana,
Interesuje me da li je, i koliko je štetno baviti se sportom (npr. voziti bicikl) prva dva-tri dana menstruacije? Ili, da li možda sport pomaže? Samo da dodam, trideset mi je godina i nisam još rodila a često imam bolne menstruacije.

Zahvaljujem se unapijed na odgovoru,
Ana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko nemate subjektivne smetnje koje otežavaju bavljenje sportom možete se baviti bilo kojom sportskom aktivnošću tijekom cijelog razdoblja menstruacijskog krvarenja.

Ana

Poštovana,
Zahvaljujem se na brzom odgovoru, ali imam još jedno pitanje (možda malo glupo)...šta podrazumijevate pod 'subjektivnim' smetnjama?

Sa poštovanjem,
Ana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Subjektivnim smetnjama smatraju se izljevima menstrualne krvi, kontrakcije, bolne menstruacije, bolovi u križima, migrenozne glavobolje...