Menstruacija kasni po prvi put

Mariposa0703

Poštovani,

Imam 28 godina i inače imam uredne cikluse koji traju u rasponu 26-30 dana, nikad duže od toga, do sad. Zadnje tri menstruacije su bile 21.6., 19.7. i 13.8. Očekivana menstruacija ovaj mjesec trebala je doći 9.9. No još uvijek ju nisam dobila i poprilično sam zabrinuta jer mi nikad nije ovako kasnila. Imala sam odnos bez zaštite 6.9. pri čemu nije došlo do ejakulacije. Nemam nikakve simptome PMS-a koje inače imam i zabrinuta sam. Napravila sam danas test na trudnoću koji je negativan, iako me to nije umirilo jer sam svjesna da je vjerojatno prerano za test ukoliko je zaista došlo do oplodnje. Zanima me Vaše mišljenje, vjerujete li da je zaista moglo doći do trudnoće prema opisanome?

Unaprijed zahvalna na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da trudnoća nije moguća. U pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem da se javite liječniku radi obrade i eventualne terapije.