Menstruacija nakon poroda

katarina

Iskljucivo dojim dijete i nakon lohije i iscjetka 5 tjedana nakon poroda dobila sam menstruaciju koja je trajala 5 dana. Nakon toga ponovno pojacani smedji iscjedak i malo sukrvice. Za dva tjedna isla sam na gin. pregled, palpacijom sve bo no pri pregledu sam krvarila. Vaginalnim UZ utvrdjeno mi je da je desni jajnik navucen na maternicu i otuda bol i tijekom trudnoce. Na istoj strani zbog krvarenja u 14tj trudnoce sumnja na septum maternice (dijete donoseno 2680g, posteljica mala) koji se mozda nazire i pri sadasnjem pregledu. Preporucen UZ u drugoj fazi ciklusa no opet je nastupilo krvarenje, izgleda novi menst.ciklus, znaci nakon 21 dan.
Napominjem da do sada nisam imala nikakvih upala i redovito isla na gin.preglede te tijekom trudnoce imala iscjedak koji je receno da je u redu a bol na desnoj strani se pojavila nakon toga krvarenja u 14tj trudnoce. Ovo sve sam opisala kako bi mi odgovorili trebam li se zabrinuti ili to sve spada u nekakvu normalu jer nadam se imati jos djece a zanima me da se ne ponovi ovo sve odnosno da ne utjece na pobacaj.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Katarina,
Nakon poroda često nastaje upala sluznice maternice. Krvarenje koje ste imale nakon pet tjedana od poroda nije bila menstruacije, već neuredno krvarenje nastalo zbog upale maternice.
Krvarenje u 14. tjednu trudnoće je simptom prijetećeg pobačaja.