Metabolit hba1c i crp u trudnoci

martinam1007

Postovani, molim vas ako mi mozete pojasniti sto predstavlja hba1c. Rezultat je 4.6 a vrijednost je od 4.8- 6.0. Nizak je. Sto to znaci?. I crp mi je 5.1. Vrijednost je <3 . visok je dosta. Moram napomenuti u 22 tjednu trudnoce sam. Molim pjasnjenje. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, HbA1C označava prosječnu razinu glukoze u krvi u posljednja 3 mjeseca. To znači da ste u blagoj hipoglikemiji (niži šećer u krvi). CRP je upalni protein čije su vrijednosti u trudnoći blago povišene zbog promjene imunološkog sustava. CRP do 10 je normalan za trudnoću.