micanje bebe

Mia

U 20-om sam tjednu trudnoće i navodno bi kako neki kažu već trebala osjećati bebu kak se miče, ali ja još ništa ne osjećam, a kad bi trebala?

Unaprijed hvala

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko se radi o prvoj trudnoći micanje bebe morali biste osjećati već tijekom 18. tjedna trudnoće, a ukoliko ste već bili u drugom stanju, tada se pomicanje bebe osjeća već sa 16 tjedana.
Bilo bi uputno obratiti se liječniku kako bi precizno ocijenio starost trudnoće i ustanovio vitalnost Vaše bebe.