Mini pilula

Barbara84

Pozdrav.
Pijem mini pilule ( Feanolla) 3 godine.
Do sada sam uvijek imala krvarenja koja su bila nepravilna ( ciklusi od 29- 62dana)
Kvarenja su bila oskudni ja i trajala po 10 dana. U zadnjih tri mjeseca ta krvarenja su bila sve slabija... Braun boje.. Te u 11 mj umjesto krvarenja od 10 dana imala sam 4 dana samo Braun iscjedak. E sad posto s tim tabletama postoji mogucnost da se menstruacija ni ne pojavi.. Mene zanima dali sada nakon 3 god moj organizam tako reagirao... Kod dr sam se narucila 22.12.. Pa dok cekam pregled zanima me vase misljenje. Da naglasim da imam cite na svakom jajniku.. Lijevi jajnik me lagano boljucka vec 2 tj... Krvarenja nema. Kod odnosa nemam bolove ni krvarenja ni nista tome slicno... A i ta bol na lijevoj strani mi se pojavila i prije 1 i pol 5 kada mi i otkrivene ciste. Na zadnjem pregledu sam bila 12.5. Papa test uredan ciste su bile iste velicine kao i prije god i pol.. Receno je da samo trebam pratiti i ici na redovne kontrole.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve su to moguće nuspojave terapije.

Barbara84

Hvala na odgovoru... Znaci bilo bi najbolje da prekinem s pilulama?
O tome trenutno i razmisljam... Da ih prestanem piti.. Ali postoji jos jedna stvar... Imam migrene s aurom. Koje se su se javljale za vrijeme menstruacije i ovulacije od kada sam na pilulama vise ih nema... Ako i dode to je 1 u god dana..... E sad kada prestanem piti pilule bojim se da se ne pojave u gorem obliku nego sto su bile ranije....

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem pregled neurologa.