Roskasti iscjedak

sanyy85

Postovani,
molim vas pomoc. 23.12.mi je bila zadnja menstruacija,ciklusi mi traju od 25-28 dana.30.I 30.12..sam imala nezasticeni odnos,ali partner nije ejakulirao u mene(prekinuti snosaj. Ono sto mene brine je sto sam jucer primjetila roskasti iscjedak i upasila seda se ne radi o implantacijskom krvarenju? Inace,vec neko vrijeme me bole jajnici.U 11.mj.sam bila na UZV i ginekolog nije vidio nista.Kako imam problema sa zatvorom,napravila sam ciscenje dulcolaxom pa opet u pon.idem na pregled.
Hvala Vam,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam o čemu se radi. Možda upala, cista, ranica ili slično.
Ako potraje posjetite ginekologa.

sanyy85

Mislite da mogu iskljuciti mogucnost trudnoc?.Ponavljam,zadnja menstruacija je bila 23.12.,a odnos 31.12.na 1.1....
Lijep pozdrav i svako dobro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije.

sb34

Poštovani,
imam 37 godina, zadnja menstruacija je bila 16.03., inače uredni ciklusi. Od završetka menstruacije imala sam pojačan iscjedak, bijele boje, gušći, bez mirisa. Od jučer - 21. dan ciklusa na toalet papiru primjećujem oskudni rozi iscjedak, što dosad nikad nisam imala. Trudnoću sam isključila jer ovaj ciklus nisam imala odnose i bila sam pod jačim stresom zbog novog posla i polaganja ispita te sam bila i pod većim fizičkim naporom. Na zadnjem pregledu papa test je bio u redu (prije 10 mj), a uzv (prije 5 mj) je pokazao vodenu cistu na jajniku. Molim Vaše mišljenje, može li nešto od navedenog biti uzrok? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela, tj. nedovoljnog lučenja hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa. Zbog toga dolazi do oskudnog krvarenja prije menstruacije. Liječi se primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa. Nije ništa opasno.

sb34

Poštovani, danas je počela i menstruacija, 7 dana ranije. Ovaj ciklus je bio skroz poremećen i nije bilo ni rastezljivog iscjetka, tako da ne znam da li sam uopće imala ovulaciju?! Nadam se da će se izregulirati. Hvala Vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Stres jako utječe na menstruacijski ciklus.

kike123

Poštovani,

Imala sam nezaštićene odnose jednom tijekom plodnih dana, došlo je do prekinutog snošaja, dečko je ejakulirao izvan 20 sekundi poslije, možda i više, ne sjećam se točno.
Jučer 13.12. primijetila sam roskasti/smećkasti isjedak, petog dana nakon odnosa, iscjedak se nastavio i danas, ali manje nego jučer.
Također, u prethodnom periodu sam bila pod velikim stresom.
Da li je moguće da se radi o implementacijskom krvarenju 5. dan nakon odnosa i kakve su šanse za trudnoću?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon oplodnje.