Miom

Irna27

Postovani, moze te li mi ocitati nalaz ?
TVS, uterus u AvF-u, dim.37×66 mm, emr odjeka 7 mm sa intramuralnim miomom 25mm.
Desni ovarij 33×18,7 mm. Lijevi ovarij 36×19,8 mm sa primarnim folikulom 13,3 mm.
Ginekolog mi je rekao samo za intramuralni miom, ali koliko vidim ovdje ima jos nesto? I koliko ustvario ovaj miom ove velicine moze smetati pri zacecu i samom plodu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. miom je malen i smješten u mišićnom sloju tako da ne može smetati pri začeću i trudnoći. Primarni folikul je jajna stanica koja će ovulirati. Veličina jajnika su u granicama normale, a debljina sluznice (endometrij) je 7 mm.

Irna27

Pozdrav, opet ocitanje nalaza, hvala.

TVS, uterus u AVF-u, dim. 39×69 mm, emr odjeka 7.2 mm, miomatozno izmjenjen.
Desni ovarij 38x22 mm sa anehogenim odjekom 23.2 mm, ravnih unutrasnjih ivica, ur3dne periferne vaskularizacije. Lijevi ovarij 32x18,5 mm, folikularne građe.

Irna27

P.s Dg: Amenorrhoea aecundarija
Obs cystis ovari 1dex

Ivo Balenović, dr. med.

Maternica je urednih dimenzija. Debljina sluznice maternice je 7, 2 mm. Unutar maternice je miom - nije opisana veličina. Na desnom jajniku je cista - prema izgledu normalni folkul (u njemu se nalazi jajna stanica koja će ovulirati). Pod dijagnozom piše: izostanak menstruacije i cista desnog jajnika (u promatranju).

Irna27

Hvala Vam puno.

Irna27

Znaci, nije uredan nalaz ili ?

Irna27

I zanima me da li miom moze smetati pri zacecu i samom plodu,bebi ? Brinem.

Ivo Balenović, dr. med.

Miom veličine 25 mm ne može raditi nikakve smetnje u trudnoći, niti prilikom začeća.