Mišljenje

Iva20

Pozdrav,

Trebala bi Vase misljenje i tumacenje nalaza. Naime u prvom tromjesecju sam i obavila sam drugi uzv na kojem mi je dr rekao da je zumanjcana vrecica povecana i da to treba pratiti, ali mi nije nista detaljnije htio reci i koliko je to opasno ili za brigu.
Inace, prosle godine sam imala vanmaternicnu te imam hashimoto sindrom te sam redovito na terapiji, a sada su mi u trudnoci podigli terapiju na 125mg.
Nalaz je UZV 8.4 mm za 6+5 KČS poz Žv 2.8 mm.

Da li je ovo 8.4mm velicina ploda ili? Molim vas misljenje koliko se trebam brinuti..
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je u redu za ovu dob trudnoće. 8,4 je dužina ploda a ŽV 2,8 promjer žumanjčane vreće. KČS poz znači da su prisutni srčani otkucaji-