mjesećnica

Luna

Poštovani!!
Prilikom zadnjih 3,4 menstruacije, menstrualna krv mi je izrazito tamne,tamne boje ,što mi nikad prije nije bilo (osim pri kraju ili početku menstruacije).Također menstruacija mi je puna mrvica i komadića,kao da se gruša!! Budući imam česte recidive gljivica (obične,ostali nalazi-brisevi cerviksa i sl. su uredni..),može li to biti jedan od uzroka??Imam i vodenu cistu na jajniku (ali njih sam imala i prije,a takvih "pojava" nije bilo!!).Također zadnja menst. mi je došla 7 dana ranije,što mi je također neobično,jer inače uvijek imam uredan ciklus.22 su mi godine!!!
Unaprijed puno,puno hvala na odgovoru!!!

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ovakav opis menstraucijskog krvarenja može biti uslijed komplikacije infekcijom, no ukoliko će se simptom ponavljati preporučila bih ginekološki i po potrebi ultrazvučni pregled kako bi se isključila ginekološka patologija (ciste na jajniku ili zadebljanje matrnice uslijed mioma ili adenomioze).