savjet

gigi

Poštovani,
moja djevojka je prije tjedan dana u bolnici obavila indikaciju(prekid trudnoce),zanima nas kada treba dobiti prvu menstruaciju,kada početi uzimati kontraceptivne pilule te kada ponovno moze stupiti u spolne odnose?

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Natup prve menstruacije može se očekivati unutar mjesec dana od trenutka prekida trudnoće. Ipak, moram Vas upozoriti da je ovo razdoblje varijabilno, te da se u slučaju izostanka menstruacije mora učiniti pregled i po potrebi ordinirati hormonska terapija. U slučaju želje za oralnom kontracepcijom preporuča se početi primjenjivati preparate od narednog m. ciklusa. Što se tiče spolnog odnosa, zaštićeni spolni odnos (uz primjenu prezervativa) moguće je imati tjedan do 10 dana nakon abortusa, odn. kada se prestane krvariti.