mlijeko

Sara

Postovanje!
Molim Vas dr-ice savjet , koje mlijeko piti u trudnoci..Obrano, neobrano, psterizirano, nepasterizirano, itd...Negdje sam procitala clanak o tome ali nisam sigurna koje je najbolje...Hvala najljepsa...

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Sve ovisi o Vašem dijetalnom režimu: ukoliko želite unijeti manje kalorija tada svakako odaberite obrano i nisko kalorično mlijeko. Pristaša sam primjene pasteriziranog mlijeka u svakoj životnoj situaciji, a u današnje vrijeme možete u dućanim nabaviti mlijeko oplemenjeno vitaminima, kalcijem i dr. što se također može preporučiti u životnim situacijama kada trebamo unos kvalitetnih i mineralima/vitaminima obogaćenih namirnica.