Pitanje

vanda

Poštovana doktorice, jučer sam u blizini ulaska u rodnicu primijetila crvenilo i malu izbočinu na koži koja ne izgleda kao prištić već više kao zadebljanje kože i jedva je osjetna pod prstima. Ne svrbi i ne boli, a nemam niti neki neobičan iscjedak. Jako sam se zabrinula i zanima me što bi to moglo biti. Hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Opisana lezija na koži (ukoliko nije praćena neugodnim senzacijama, iscjetkom i višestrukim promjena iste ili slične pojavnosti) najčešće ne treba biti razlogom za Vašu zabrinutost.
Preporučam da sami pratite ponašanje opisane promjene kroz nekoliko dana, te da se, ukoliko zamijetite njeno povećanje, širenje ili nastup bilo kakvih komplikacija, obratite nadležnom liječniku.
Prema opisu promjena može biti običan furunkul, upaljena žlijezda lojnica, aterom, bradavičasta lezija i sl.