Mogicnost trudnoce

kaca726

Postovani,

Molim za pomoc, posle duzeg perioda (zbog ovonastale situacije sa korona virusom) imala sam zasticen odnos sa deckom, u pocetku nismo koristili kondom trajao je odnos malo duze s obzirom da se decko trudio da se suzdrzi kako ne bi odnos trajao kratko, kada je osetio da ce da svrsi stavio je kondom i sve je proslo u redu. Nakon odnosa primetila sam da sam dosta vlazna kao i krv ( svetlo crvenu nakon brisanja, nekad malo jaceg intenziteta
a nekad slabijeg) iako odnos nije bio bolan.
Posle nekih 15minuta od odnosa smo nastavili da se mazimo i decko me je dodirivao i "gurao" izvinite na izrazu prste unutra, napominjem da se tokom odnosa samo obrisao vlaznim maramicama i povremeno je dodirivao organ (nisam sigurna da li je dodirivao i glavic)
Molim vas recite mi da li je trudnoca moguca i da li je potrebna tableta za dan posle?
Poslednje menstruacije su :
11.3, 06.4, 8.4 i traju 7 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća i nema potrebe za tabletom.

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!
Molim vas recite mi samo jos ovo, da li je "normalno" da posle odnosa osecam blagi bol u delu jajnika?

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!
Mozete li mi reci samo jos ovo, da li je "normalno" da posle odnosa osecam blagi bol u donjem delu jajnika?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenim datumima (ako je zadnja menstruacija bila 8.5) moguće da je u pitanju ovulatorna bol.

kaca726

Hvala vam puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

kaca726

Postovani,
Malo pre sam primetila tokom brisanja na papiru prozirno crvenu krv, moram na npomenem da pijem naturoplex jer imam upalu besike, mada vec zavrsavam da terapijom, cini mi se da sam mozda malo vise trpela pa da mi se zbog toga javila krv, pa nisam sigurna da li je od upale ili neceg drugog.Takodje sam ove nedelje bas pod stresom zbog promene posla.
Osecam bol pred menatruaciju, bol u donjem delu stomaka, kicma ,grudi.
Seksualne odnose sam imala ali konsutujuci se sa vama trudnoca nije moguca, bez obzira sto je odnos u pocetku bio bez zastite zavrsavao se oralnim putem ili u kondom.
Ima li razloga za brigu? Molim Vas odgovorite sto pre.
Poslednje menstruacije, traju mi 7 dana.

kaca726

Takodje mi se pojavljuje braonkast isecak, nema ga mnogo, ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je početak menstruacije.

kaca726

Hvala puno na odgovoru!
Usledila je menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Tinkaaa00

Pozdrav
Radimo na bebi.
Prošle god u 8 mj sam imala spontani u 7tt.
Imali smo odnose sada sva tri dana prije ovulacije..ali na dan same ovulacije(jučer) nismo.
Dali je jako bitno da dan same ovulacije ili se može primiti i dva-tri dana prije ovulacije ??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, tako da do oplodnje može doći i ako ovulacija nastupi do tri dana nakon odnosa (moguće i pet).