Moguca trudnoca?

Dinna28

Postovani, prestala sam koristit Diane35 prva menstruacija nakon toga kasnila je 3 dana, test na trudnocu je bio negativan. Menstruacija je stigla cetvrti dan i trajala je 4 dana. Krvarenje je bilo tamnosmedje i prestalo je prekjucer. Danas ponovo imam tamnosmedji iscjedak sa sukrvicom. Je li menstruacija jos traje ili je ipak moguca trudnoca? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je test bio negativan, ne radi se o trudnoći. Nakon prestanka korištenja kontracepcije moguća su nepravilna krvarenja.

Marina26

Poštovani,
Imam jednu pitanje za Vas. Pijem yasmin tri mjeseca tj ovo mi je treca kutija a prije toga sam 5 godina pila yaz te napravila pauzu od pilula 7 mjeseci. U mojim godinama sto sam pila pilule nisam se susrela sa sljedećim situacijom do danas. Naime, inace ne konzumiram cesto alkohol ali jucer smo slavili zaruke moga brata i pocelo se pit vec u 5 popodne i to bijelo vino sa kolom. Uglavnom pilulu sam popila u 9 navece kao i obicno a do tada sam popila mozda 3 case. S obzirom da me glava boljela jos od ranog popodneva popila sam andol 300 oko pola 11 navece. Kasnije se nastavilo slavlje te sam popila ocito previse (dvije tekile i dvije redbull votke) sto je dovelo do toga da sam oko pola 3 ujutro pocela povracat i povrscala sam 4 puta izmedu pola 3 i 6 ujutro s time da u tom periodu vise nisam konzumirala alkohol samo vodu. S obzirom da sam seksualni odnos imala 6 cetvrtak navece zanima me da li zbog navedene situacije zastita smanjena i da li se trebam brinut oko trudnoce? Trebam bi mozda uzet pilulu za dan poslije i da li trebam neku dodatnu zaštitu za naredne dane? Naglasila sam kako sam sinoc popila sedmu tabletu u blisteru te nikakvu dodatnu nisam popila nakon povracanja. Molila bih Vas za misljenje jer ovo mi se nikada nije dogodilo i neugodno mi je jako ali ne znam sto vinuti. Hvala

mirela001

Poštovani,
zadnja mjesečnica mi je bila 14.08.2018. god., ciklusi mi traju 24-25 dana i to već zadnjih par godina ((imam 43). iamli smo nazštićeni odnos tokom moguće ovulacije. menstruaciju još nisam dobila, ali mi već 4 dana kada se obrišem postoji iscjedak, pvo je bio smeđi, kod tuširanja imam one končiće koji se pojave i kod menstruacije, sada malo kod brisanja ima crvene krvi, ali sve u svemu nije menstrucija. dali je to probojno krvarenje prije menstruacije (pošto se pojavljuju i ti končići) ili postoji mogućnost da se radi o ranoj trudnoći. simptoma nema nikakvnih osim bolnih grudi.
puno hvala
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina26, tableta se uspjela apsorbirati i nije potrebno uzeti dodatnu, kao niti koristiti dodatne metode kontracepcije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mirela001, savjetujem da uradite test na trudnoću jer postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju.