peckanje i svrbež

emach

Poštovani,
s obzirom da nisam nikako u mogućnosti otići kod svojega ginekologa naredna dva tjedna, jer se nalazim u drugome gradu zamolila bih Vas za savjet.
Prije četiri dana zahvatila me nekakva upala, pretpostavljam gljivična. Simptomi su: neugodan svrbež, ponekad peckanje, natečenost stidnih usana i grlića maternice, sirasti iscjedak (koji nije stalan i obilan). Imam istog partnera već jako dugo vremena. Da li mogu išta koristiti na svoju inicijativu prije posjeta liječniku i da li je moguće da moj partner ne bude zaražen?
Unaprijed hvala,
Srdačan pozdrav!

Mr. sc. Damir Bagović, dr. med.

Probajte: Plimycol krema ( izvana i za vas i za partnera) te Plimycol 3 vaginalete.

mateaaaa

Dali plimycol kremu smijem stavljati izravno na rodnicu ili samo na dio oko rodnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislite na stidnicu odnosno vanjsko spolovilo ili u rodnicu?
Izvana svakako možete kao i ulaz u rodnicu.

blonde_vale12

Poštovani,imala sam vijeli iscjedak iz rodnice,koji je inače normalan,imam ga znači skoro pa stalno... Jučer je dobio nekakav čudan miris,kao kiselo,počelo me je svrbiti i usnice oko rodnice su mi natčene i bolne,od čega bi to moglo biti? I šta bi to moglo biti? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda gljivična infekciaj rodnice i vanjskog spolovila. Probajte Caneste vag i kremu ili Macmiror vag.kremu.

blonde_vale12

Otok i svrabez su se smanjili,ali sam dobila mjesecnicu,povremeno se javi bol oko klitorisa,koja izaziva svram i prolazi... A i boli me iznad,uz rub noga kada pristisnem,jel ima opasnosti ikakve? I zanima me moze li ovo ista utjecati na moju plodnost?

Poštovani!
Osjećam peckanje i laganu bol dolje, no nisam trenutno u mogućnosti posjetiti svog ginekologa, te me zanima možete li mi preporučiti neki lijek?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate se brinuti. Ne brinite za plodnost.

anna89

Postovani,
prije par dana mi se pojavio bjelkasto rozi iscjedak,svbi me i pecka unutar rodnice,trenutno nisam spolno aktivna...molim za savjet. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte uzimati Canesten vaginalete.

blowfish

Poštovani,
imam pitanje. Pred mjesec dana javio mi se svrbež i jaka bol te sam koristila Canesten kremu koja je umanjila svrbež ali sam još uvijek osjećala bol. Posjetila sam ginekologicu koja mi je dala Plimycol vaginalete za 3 dana i kremu. Nakon korištenja toga, više ne osjećam bol cijelo vrijeme ali me jako boli tijekom spolnog odnosa. Gotovo je neizdržljivo. Budući da je ginekologica preporučila da probamo lubrikant, probali smo i to ali nije imalo nekog većeg učinka - još uvijek je boljelo ali malo manje. Moram napomenuti da pijem Lyndinette 20 kontracepcijske tablete 4 mjeseca i da dosada nisam imala nikakvih problema, te imam jednog partnera godinu i pol.
Možete li mi objasniti zašto osjećam tu bol i preporučiti nešto što bi mi pomoglo?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite probiotike lokalno npr. Vivag, liney lady kroz dva tjedna.

blowfish

Hvala, kupila sam si Linex Lady. Imam još dva pitanja. Piše da se mogu koristiti 2 tablete na dan 7 dana ili 1 tableta na dan 14 dana, koji način preporučujete? I budući da bih sada trebala dobiti menstruaciju, mogu li za vrijeme nje koristiti tablete ili radije pričekam da završi?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

2x1 kroz sedam dana. Ne pod menstruacijom.

enic77

Poštovani

Što da koristim kod svrbeža i malo peckanja prilikom mokrenja ? Al da nije posjet doktora ili ginekologa,vaginalete il nešto ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se radi o peckanju kod mokrenja probajte urološki čaj, urosal lady i brusnicu.

MareM96

Poštovani,
osjećam peckanje, bol na dodir i povremeni svrbež uz rub klitorisa i oko stidnih usana. Nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa, a peckanje me izluđuje. Nemam obojeni iscjedak niti neugodne mirise. Da li je moguće da je to od prehlade (sjedila sam na hladnom i osjećala sam peckanje prijašnjih dana tijekom mokrenja) ili je u pitanju neka infekcija?
Unaprijed hvala, srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno se radi o gljivičnoj upali vanjskog spolovila. Sugeriram Canesten kremu par puta dnevno kroz nekoliko dana da mažete vanjsko spolovilo. Sigurno će vam simptomi nestati.

marija018

postovanje trudna sam 15,5tjedana i pocelo me svrbit i peckat oko stidnih usana sto bih kao trudnica smjela uzimati posto kod ginekologa tkl idem za 15 dana jer je guzva pa nemogi preko reda :/