Moguća trudnoća

Samy1991

Poštovani, imala sam menstruaciju 8. kolovoza, a spolni odnos 22. kolovoza. To mi je bio prvi spolni odnos i bio je bez zaštite. Naime, nije doslo do ejakulaciju, a ja sam 6h nakon spolnog odnosa popila "tabletu za dan poslije". Menstruacije su mi inace neredovite i dobila sam menstruaciju 28. kolovoza i trajala je 3 dana (krace nego obično s tim da je prvi dan bila obilnija, a pred kraj i smeđe boje). Kad mogu očekivati sljedeću menstruaciju? Je li razlog takvog krvarenja "tableta za dan poslije?" Imam li razloga za zabrinutost od moguće trudnoće? Isto tako nakon spolnog odnosa imam potrebu cesce mokrit posebice kada tijelo miruje. Nemam bolova niti peckanja. Je li moguća upala mjehura?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija je bila drugačija zbog tablete, no budući da ste je dobili, trudnoću možete isključiti. Učestalo mokrenje moguća je posljedica urinarne infekcije, prevelikog unosa tekućine, ali može biti i na psihičkoj bazi. Savjetujem analizu mokraće.

Samy1991

Dakle, nikako ne može biti riječ o implantacijsko krvarenju? Prije navedene mjesecnice nisam imala nikakve simptime osim osjećaja nadutosti.

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje nije nalik menstruaciji. Ono je puno oskudnije. Uradite test na trudnoću, ukoliko se želite uvjeriti.