Moguca trudnoca?

Poštovani,
02.02 sam imala zaštićeni spolni odnos sa partnerom, koristili smo prezervativ međutim nakon ejakulacije prezervativ je ostao u meni, uspjela sam ga izvaditi ali je ejakulat već iscurio van prezervativa u rodnicu, očekivana menstruacija je 03.02. a zadnja je bila 05.01.20. (imam uredne cikluse) Zanima me kolika je mogućnost trudnoće i potreba za uzimanjem pilule za dan poslije? Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Jelena133

Poštovani, zanima me koliko dugo spermatozoidi mogu da prežive u vagini? Imala sam odnose u subotu malo pre ponoći, u sredu sam zaboravila da popijem tabletu (prvu u kutiji)pa sam u četvrtak popila obe (prvu i drugu u isto vreme tj u vreme uzimanja druge tablete). Zanima me jel moglo doći do trudnoće zbog tog odnosa, jer ovulacija i da se desila ne verujem da je pre četvrtka uveče, tačnije isteka 24h od zaboravljene tablete, što je 5 dana od odnosa, pa me zanima jel može taj odnos biti rizičan?
Srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermatozoida je oko 72 sata. Mogućnost da će doći do ovulacije zbog propuštene tablete je samo teorija.

Jelena133

Hvala vam na odgovoru, ja sam uradila test tri nedelje posle odnosa, 16 dana od zaboravljene tablete(treće u kutiji), u slučaju da je te prve nedelje došlo do ovulacije, i test je negativan, jel mogu da se oslonim na taj test, ja u petak treba da krenem placebo pilule ali sam uradila test čisto da vidim hoće li pokazati nešto i nadam se da nije pre vremena. Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan, trudnoću možete isključiti.

Jelena133

Poštovani, koristila sam melem od kantariona, nevena i kamilice za unutrasnje hemoroide, da li melem može zbog kantariona i nanošenja aplikatorom unutar da smanji dejstvo pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana taj melem neće umanjiti učinkovitost kontraceptiva.

Neznamnija

Potovani, vec sam vam pisala al sam i dalje zbunjena. Prethodni mjesec nakon nezasticenih odnosa (odnosi s prekinutim snosajem) dobila sam menstruaciju koja je bila kraca i oskudnija. Napravila test bio je negativan. Ipak u strahu od trudnoce odem na pregled -uz. 13 dc. (Ciklusi u tajanju od 26,27 dana.) Ginekolog kaze da je navedeno bila menatruacija i da se ne moze znat sto je kraca i oskudnija da je to nekad normalno i da sam taj dan kad sam isla na pregled bila il u ovulaciji il je prosla dan prije jer je vidio trolinijski endometrij. Te da je sve ok s jajnicima i svime. Potupno sam se smirila i rekao je da za nekih 14 dana ocekivam menstruaciju. Medjutim danas na 18dc primjetim rozi iscjedak. Ovaj ciklus nisam imala nikakav odnos i od zadnjeg je proslo 21 dan.
Sto znaci ovo roskasto sto vidim kad se obrisem? I jel moguce da usljedi sad mnogo uranjena menstruacija iako nije proslo tih 14 dana vec samo 6. Od kad je on ustanovio ovulaciju.
Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Menstruacija će nastupiti za oko 14 dana nakon ovulacije. Vjerojatno je u pitanju blagi pad hormona estrogena koji se dešava u vrijeme oko ovulacije i zbog toga dolazi do oskudnog krvarenja.

Neznamnija

Hvala na odgovoru, zanima me jel to normalno jer je po uz ovulacija bila prije 6 dana a sad se pojavilo i koliko moze potrajat? Danas na 19 dan ima jos to je 2 dan i cak je obilnije (smedje na uloslu a pri brisanju roskasto)?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi, niti kada je bila ovulacija.

Neznamnija

Postovani, vec sam vam pisala
Pa me zanima vezano na prethodni upit gore. Iscjedak je isao 18,19,20,21 dc i potom se pretvorio u krvarenje. Prvi dan normalno, drugi dan vece s ugruscima i danas 3. Dan (ili 23.dc) potpuno prestalo. Dal je navedeno bila menstruacija?
Radila sam i test 20.dc bio je negativan
Inace mi menstruacije traju 3 dana krvarenje i 2 dana iscjedka. Ovaj mjesec nisam imala odnosa.
Dal je moguce da je uranila menstruacija i vezano da je prethodna bila oskudna isto trajanja 2 dana jel ima ikakve mogucnosti trudnoce. Ginekolog mi je zakazao pregled kad krvarenje stane al ono vec neide. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila menstruacija. Trudnoću možete isključiti.

Monikaaaa55

Poštovani,

Do pred mjesec i pol dana pila sam qlaira kontracepciju. Nakon toga počela sam uzimati seasonique produljenu kontracepciju. Qlaire sam popila do kraja pakiranja i zadnje dvije bijele tablete, a onda sam počela uzimati nove.
Sada već osmi tjedan pijem seasonique i grudi su mi jako osjetljive te imam pojacan bijeli iscjedak i par puta me trbuh bolio kao da ću dobiti stvari. Najcesce odnos imam uz kondom bez obzira sto koristim pilule. Ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.