Moguca trudnoca?

Maree955

Postovani,

Imam jako neuredan ciklus, dobijem na 43, 33 dana svaki mesec razlicito. Tako da nikad ne znam kad mi je ovulacija, sto mi je bitno jer pokisavam ostati u drugom stanju. Pomocu trakica sam videla da je 3.3. bila ovulacija, imali smo odnos. Sad vec 3 dana imam bolove u karlici i jajnicima, kao kad treba da dobijem. Medjutim PMS mi nije nikad trajaonduze od jednog dana. Recite mi da li je moguce da sam uspela ostati u drugom stanju i da li da uradim test?

Izvinite na opsirnosti i veliko hvalaa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test s prvim jutarnjim urinom. Možete već sutra.

Maree955

Hvala Vam puno na odgovoru
Test je uradjen - negativan, nazalost
Neki produzen PMS je

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Nadam se da će uskoro test biti pozitivan.

Maree955

I mi se nadamo
Hvala Vam puno, divni ste

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

arctic_monkeys

Poštovani,
pratim ovulaciju LH trakicama. 13 dan ciklusa ujutro negativan test, oko 17h ista jačina testna i kontrolna crtica. Drugi dan, 14 dan ciklusa testna traka jača od kontrolne. Kad prema tome nastupa ovulacija? Da li gledam 13 ili 14 dan ciklusa? Dužina ciklusa je 28 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedan ili dva dana prije ovulacije (24 do 48 sati) koncentracija LH naglo raste. Ne može se na temelju LH trakica odrediti točno vrijeme kada je nastupila ovulacija.