Hematom u trudnoci

mirelaa

Poštovani.
Imam hematom od 13 tjedna trudnoće kad sam prokrvarila i tad je bio 7 cm, tjedan 15 4 cm, tjedan 18 veličine 10 cm, krvarenja vise nema, tjedan 19 hematom vel.5 cm, tjedan 22 hematom iste veličine, oko 5 cm. Plod uredno se razvija, nikakavih simptoma ni bolova nemam. Ono sto me zanima je, kako da u roku 3 tjedna hematom se nije niti malo smanjio nego je iste veličine? Mislim šta očekivati u daljnjoj trudnoći?, može li on ostati prisutan cjelu trudnoću?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, hematom u ranoj trudnoći je česta pojava i uglavnom nema negativnog utjecaja na ishod trudnoće. On se djelomično 'prazni' u obliku krvi/sukrvice, a djelom se resorbira. Resorpcija hematoma može potrajati dulje vrijeme, ali on će sigurno nestati. Nema razloga za brigu.

mirelaa

Hvala lijepo.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

mirelaa

Da pomognem onim mamama koje se susreću s ovim problemom u trudnoci , kao sto sam ja guglala j tražila neki info i pozitivna iskustva. Dakle imala sam hematom od 13.tjedna dosegao vel 10 cm, tjedan 25 nema ga. Nikakvu terapiju niti tretmane nisam imala. Trudnoća uredna. Rodila prekrasno zdravo dijete u terminu.

Ivo Balenović, dr. med.

Hvala.

Šišarka 11

13+6
Iako sam poprilično mirna ali opet da pitam..
Naime na zadnjoj kontroli kada smo imali detaljniji pregled i dabl bilo je sve ok.
Bio je hematon koji se po riječima doktora resorbirao i nema ga više.
Ali opet sa vremena na vreme pojavi se mala SMEDJA sluz ne stalno, zaista samo ponekad.
Da li je moguće da su to ostaci hematoma?
Još uvijek sam na terapiji utrogestan 2x2 vaginalno i dupostan 2x1.
Inace sve ok.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da su to još ostaci hematoma, koji se 'prazni', a koji je toliko mali da se ultrazvučno ne može vidjeti. Nema razloga za brigu. To je uobičajeno.