Odnos bez zaštite

Tina023

Poštovani/na, pila sam kontracepciju Yasmin, ali sam ju prestala uzimati. Zadnji tjedan pauze (vrijeme krvarenja) bio je od 15. do 21. veljače. Nisam započela s uzimanjem nove kutije od 22. veljače. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 24. veljače te sam u manje od 24 h uzela pilulu za dan poslije. Onda sam imala nezaštićeni spolni odnos 1. ožujka te sam 2. ožujka uzela opet pilulu za dan poslije, ali prošlo je malo više od 24h (svjesna sam da to nije preporučljivo). Oba puta pila sam Ellaone. Još uvijek nisam dobila menstruaciju. Kolika je mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska, gotovo ravna nuli.

Tina023

Poštovani, nisam krenula s ponovnim uzimanjem kontracepcijskih tableta Yasmin, znači skroz sam ih prestala uzimati. Zato sam i iskoristila pilulu za dan poslije. Bez obzira na to, nemam razloga za zabrinutost?

Ivanana0906

Poštovani,

imala sam menstruaciju 28.02-04.03. Odnos bez zastite smo imali 10.03.(prvi dan plodnih dana, trajanje ciklusa mi je oko 30dana) medutim decko nije ejakulirao u mene i nakon odnosa mu je jos dugo trebalo do ejakulacije- znaci tijekom odnosa nije bio ni blizu.
Odnos je bio s prekidima jer je mene jako boljelo i nije usao do kraja.

S obzirom na plodne dane,postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije došlo do ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće.

Tina023

Poštovani, možete li mi samo reći imam li razloga za zabrinutost pošto više ne pijem kontracepcijske tablete, a imala sam nezaštićeni odnos nakon kojeg sam uzela tabletu za dan poslije. Čitala sam da je mogućnost trudnoće veća prva tri mjeseca nakon što se prestanu uzimati pilule, strah me.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoću isključivo ovisi o tome da li je odnos bio u vrijeme plodnih dana, i nema veze s prethodnim uzimanjem kontraceptiva.

Maria160897

Postovani,
Imala sam nezasticeni odnos s deckom, ali on nije svrsio, stovise nije bio ni blizu. Zadnji put je ejakulirao prije 2 dana i zanima me je li moguce da je ostao neki spermij unutar? I koliko je uopce mogucnost ako nije doslo do ejakulacije za trudnocu?
S postovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.