Moguca trudnoca?

Ina K

Poštovani, 4 dana pre planirane menstruacije je partner ejakulirao u meni, ja sam sutradan popila pililu jutro posle. Sada mi kasni 5 dana, uz to da imam pms vec neko vreme. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a pilula može (vjerojatno i je) poremetiti menstruacijski ciklus.

amelie21

Poštovani, 5 godina uz jednu pauzu sam pila Logest radi neredovitih i bolnih menstruacija, prosli mjesec sam popila zadnju kutiju i dobila normalno. Sad bez tableta, prije dva dana sam po kalendaru trebala dobiti M, međutim nista, odnose imam al nikad nije u mene zavrsio, prije tjedan dana sam imala obilan iscjedak, i bolove u jajnicima, mislila sam da je pms ali menstruaciju nisam dobila. Jutros sam napravila test s prvim urinom i negativan je, da li je prerano ili? Stomak mi je napuhnut, nervozna sam ali nista ne daje znak da će menstruacija doći.

amelie21

Da naglasim kako imam pcos i hormoni su zbrčkani po nalazima od prije pola godine

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja oralne kontracepcije ponekad je potrebno duže vrijeme da se ciklusi reguliraju. Uglavnom se to dešava unutar dva do tri mjeseca. Obzirom na pcos savjetujem analizu hormona.

Jacaxxx

Pozdrav postovani, nikad nisam imala odnose, nevina sam, medjutim, 5ti dan posle menstruacije sam se tusirala s momkom gdje je on ejakulirao (ne u mene), gdje je voda sve saprala, pa me interesuje da li je moguce da dodje do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.