Odgoda mentruacije

E997

Pozdrav!
Postovani, inače pijem pilule Midiana,ali ovaj mjesec mi se sve nesto pobrkalo i nisam uopce redovno pila pilule. A htjela bih da mi mjesecnica dode kasnije nego prošli mjesec(8.07.). Jeli postoji ikakva mogucnost da odgodim mjesecnicu ili ? Mozda tabletama ili da sada pocnem piti Midianu?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god pijete kontracepcijske tablete mjesečnica neće doći. Krvarenje se javlja u pauzi uzimanja. Ako se preskoči pauza, krvarenja neće biti tijekom dva mjeseca.

zabrinuta_222

Postovani,
Inace mi ciklusi traju od 29 do 34 dana. Prosli mjesec ciklus mi je trajao 36 dana. Menstruaciju sam dobila 21.6.
Nezasticene odnose bez ejakulacije u rodnicu sam imala 12.7 i 25. i 26.7.
Na 37. dan ciklusa (27.7) napravila sam test na trudnocu koji je bio negativan (iako nisam napravila na prvi jutarnji urin već popodne).
Jos uvijek nisam dobila menstruaciju te me zanima trebam li ponavljati test i mogu li iskljuciti trudnocu. Sto bi trebala napraviti i zbog ceka mi menstruacija toliko kasni? Puno hvala na odgovoru!

zabrinuta_222

I isprike poslala sam istu poruku vise puta jer sam mislila da se nije uspjelo poslati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Obzirom kada je rađen, test je vrlo pouzdan. Savjetujem pregled i terapiju kojom će se potaknuti krvarenje.