Mogućnost trudnoće?

direktna

Poštovani doktore,
Nevina sam, dakle, "prave" odnose nisam imala. Ali, sa dečkom upražnjavam peting, on tada ne svrši ali dira svoj polni organ, iz koga stalno curi prozirna tečnost, i onda stavlja meni prst u vaginu i tako me zadovoljava. Nekad jako gurne prst, do granice bola. Svrši posle toga. Poslednji put takav odnos smo imali 22.05. kada su meni bili plodni dani a možda je tada bila i ovuacija, jer menstruaciju dobijam na 25-26 dana, a poslednju sam imala 11.05.
Da li na takav način mogu da ostanem trudna? Nikad nije svršio ni po meni, nego sa strane.
Još više sam uplašena jer od danas osećam bol u jajnicima i donjem delu stomaka, čak neki čudan bol osećam i unutra u vagini..., često mokrim. Jako sam uspaničena.
Smešna sam sama sebi, ali bojim se.
Da li je moguća trudnoća?
Ti bolovi me dodatno brinu da do iste nije došlo.
Izvinite na napisanom romanu, ali morala sam sve detalje da iznesem.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne može doći do trudnoće. U sluzi parauretralnih žlijezda koja se luči tijekom odnosa nema spermatozoida. Prema navedenim simptomima moguće da se radi o upali mokraćnih puteva.

direktna

Poštovani,
Izvinite na smetnji, objasnilli ste mi sve u prethodnom odgovoru, ali s obzirom da se na internetu može svašta pročitati o načinu zatrudnjivanja (učila sam biologiju, ali... strah je prisutan). Moje pitanje je, u kojim slučajevima bi eventualno moglo da dođe do trudnoće ako nema pravih seksualnih odnosa?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

U slučaju da u rodnicu dospije količina sjemena dovoljna za oplodnju (oko 1,5 ml). To se teoretski može desiti preko vode (kupanje u kadi).

Kiki17

Imao sam odnos s curom dok je imala menstruacije, završio sam u nju, bio joj je treći dan i od toga dana je menstruacije prestala, kolika je mogućnost trudnoće??

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Mala_plava8

Postovani ljecnice,
moji ciklusi su ne bas tacni u dan, ali recimo da sam posljednja dva ciklusa imala u trajanju od 31 dan, predposljednji 35 dana...posljednja mjesecnica je bila 19.maj - koji period su mi/bili plodni dani, ako mi mozete pomoci?

Lula89

Postovani, kako sexracuna prvi dan ciklusa, da li sa smedjim iscjedkom ili prvo krvarenje? Npr ja sam 01.u mjesecu navecer oko 7-8h imala vrlo blagu sukrvicu, dok je tek ujutro prokrvarilo, pa me zanima da li je prvi dan ciklusa 1.(blaga sukrvica uvecer) ili 2. jun (prokrvarila uz jutarnju mojracu)? Takodjer, ukoliko se odnos desi u noci npr sa 4.na 5.jun da li se racuna da se desio na taj dan ili kao sutradan (prosla ponoc)? Pitam zbog pracenja plodnih dana i mogucnosti implementacije. I jos samo nesto, da li su dani iza ovulacije plodni? Ugodan dan

lara_mir83

Uvazeni,
takodjer bih postavila pitanje. Moji ciklusi su neredoviti, ali su posljednjih mjeseci bili (hronoloski gledano od prosle godine): 28 dana, 31, 24 (stresna situacija u porodici, te msilim da je uranilo zbog stresa), 31, 35, 31, 31 (posljednji). Odnos koji nije bio sa zastitom sam imala 7.jun - da li to spada u plodne dane, uzimajuci u obzir moj ciklus i da li stoji sanasa za trudnocom?

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mala_plava8, 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija. Dakle, kod Vas je ovulacja oko 17. dana menstruacijskog ciklusa, što bi prema navedenim datumima značilo da je nastupila 4.6. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije računaju se kao plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lula89, prvi dan pravog krvarenja računa se kao prvi dan menstruacije. Odnos se računa prema datumu na koji se desio. Životni vijek jajne stanice nakon ovulacije je 24 sata, a životni vijek spermatozoida je oko 72 sata.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana lara_mir83, niste naveli datum zadnje menstruacije.

oriflame2604

Poštovani,
Ciklusi su mi inače redovni 28 dana.
Zadnji ciklus je bio 18.-22.5, ovulacija po kalendaru je bila 31.5. Nezaštičeni odnosi su bili 26.28.30. i 31.
Ovo je prvi mjesec da smo počeli raditi na bebici, ja 22 on 25god.
Na dan ovulacije je bilo par kapi krvi, ne znam dali to što znači.
E sada, trebam dobiti 14.6, danas 12.6 sam radila test, ali ne prvim urinom, i bio je negativan.
Pa me zanima, da ga ponovim za koji dan ili ipak tu nema trudnoće?
Hvala

lara_mir83

Izvinjavam se, to sam zaboravila navesti. Posljednji ciklus je bio 20.maja. Ponavljam, ciklusi hronoloski su trajali: 28 dana, 31, 24, 31, 35, 31, 32 (posljednji ciklus u maju). Odnos koji nije bio sa zastitom sam imala 6.na7. jun (u noci). Po mom nekom proracunu to spada u plodne dane, ali nisam sigurna. Kada mi je otprilike ovulacija i moze li se na ovaj datum desiti začeće?

Hvala Vam.

lara_mir83

PS Da li se peti dan od odnosa bez zastite moze popiti tableta za dan poslije? Ako da, koja je tableta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Oriflame, pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne nastupi ponovite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana lara_mir83, odnos je bio u vrijeme plodnih dana i postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema podataka o djelotvornosti kada se uzme više od 120 sati (5 dana) nakon nezaštićenog snošaja.