Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11227 | Broj poruka: 80539

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Mogućnost trudnoće

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Sandra2222

08.01.2021. 13:55

Poštovani,

Imam 31 godinu i redovite menstruacije. Trajanje ciklusa je 27 dana.
Menstruaciju sam trebala dobiti jučer, no ona je izostala. Radila sam test navečer i bio je negativan. Menstruacije još uvijek nema. Da li sam test radila prerano?

Ivo Balenović, dr. med.

08.01.2021. 17:55

Poštovana, ako je od odnosa prošlo više od 12 dana, test je pouzdan.

Aldina263

02.03.2021. 11:35

Postovani, koristim Yaz pilule 3 godine vec zbog policisticnih jajnika, pri cemu sam stalno dobijala redovne menstruacije. Odnos sam imala 6.2 pri cemu je partner ejakulirao u mene i menstruacija je trebala doci 25.2.medjutim danas je 02.03, a menstruacije jos nema. Pri tome su mi prosle dvije sedmice bile poprilicno stresne. Da li postoji mogucnost trudnoce ili je izostanak vezan za stres?

Ivo Balenović, dr. med.

02.03.2021. 17:50

Poštovana, izostanak je vezan uz tablete. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudna i kratka, a ponekad mogu i izostati. Ukoliko ste redovito uzimali tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Možete se uvjeriti tako da uradite test.

Qwerty23

16.03.2021. 09:45

Poštovani,
sinoć sam imao oralni odnos sa devojkom i u jednom trenutku je to prestalo i ona je bila na meni ali je bila u donjem vešu , i tada sam svršio dok je ona bila na meni i kako je meni sve otišlo na moj stomak ona kako je bila tu, gaćice su joj bile mokre tj upile su spermu ali nije ništa ušlo niti išta drugo i ona ih nije skinula odmah već je ostala u njima. Menstruacija joj se završila pre 2 dana ali brinem da li je to što je to upilo i to što je ostala u tim gaćicama moguće da od toga može da ostane trudna i ne znamo da li je potrebna pilula za dan posle? Molim Vas odgovorite mi, hvala Vam unapred do neba!!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

16.03.2021. 14:40

Poštovani, nema šanse da na taj način dođe do trudnoće.