Mogućnost trudnoće

Sandra2222

Poštovani,

Imam 31 godinu i redovite menstruacije. Trajanje ciklusa je 27 dana.
Menstruaciju sam trebala dobiti jučer, no ona je izostala. Radila sam test navečer i bio je negativan. Menstruacije još uvijek nema. Da li sam test radila prerano?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je od odnosa prošlo više od 12 dana, test je pouzdan.

Aldina263

Postovani, koristim Yaz pilule 3 godine vec zbog policisticnih jajnika, pri cemu sam stalno dobijala redovne menstruacije. Odnos sam imala 6.2 pri cemu je partner ejakulirao u mene i menstruacija je trebala doci 25.2.medjutim danas je 02.03, a menstruacije jos nema. Pri tome su mi prosle dvije sedmice bile poprilicno stresne. Da li postoji mogucnost trudnoce ili je izostanak vezan za stres?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, izostanak je vezan uz tablete. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudna i kratka, a ponekad mogu i izostati. Ukoliko ste redovito uzimali tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Možete se uvjeriti tako da uradite test.

Qwerty23

Poštovani,
sinoć sam imao oralni odnos sa devojkom i u jednom trenutku je to prestalo i ona je bila na meni ali je bila u donjem vešu , i tada sam svršio dok je ona bila na meni i kako je meni sve otišlo na moj stomak ona kako je bila tu, gaćice su joj bile mokre tj upile su spermu ali nije ništa ušlo niti išta drugo i ona ih nije skinula odmah već je ostala u njima. Menstruacija joj se završila pre 2 dana ali brinem da li je to što je to upilo i to što je ostala u tim gaćicama moguće da od toga može da ostane trudna i ne znamo da li je potrebna pilula za dan posle? Molim Vas odgovorite mi, hvala Vam unapred do neba!!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema šanse da na taj način dođe do trudnoće.

Neda1303

Pozdrav.Sa djevojkom sam imao petting prvu noc.Ona je bila skroz gola dok sam ja imao samo bokserice.Prilikom pettina sam vidio da ima par kapljica vjerovatno predejakulata na boksericama.Da li je moguca trudnoca u ovom slucaju? Sljedecih dana sam je samo zadovoljavao prstima(nije bilo guranja prstiju u vaginu) i nisam siguran da li je i na njima bilo predejakulata . Da li postoji mogucnost trudnoce i u ovom slucaju?Bili su joj plodni dani.Menstruacija kasni vec 1 ili 2 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli, trudnoća nije moguća.