Korona i d-dimer

Maree955

Postovani,

39 nedelja trudnoce sam i dobila sam koronu.
Crp mi je 44, a d-dimer 2.7
Da li je d-dimer jako povisen, s obzirom da znam da se u trudnoci povecava, tj da sto je trudnoca starija d-dimer raste?
Da li bih smela da se porodim carskim rezom, koji mi je zakazan za 18.01.?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, d-dimer se u trudnoći fiziološki povisuje, u trećem tromjesečju se utrostručuje. CRP ukazuje na upalu. Obzirom na Vaše stanje anesteziolog će odlučiti o vrsti anestezije i vremenu dovršetka trudnoće carskim rezom.