Mogucnost trudnoce

kaca726

Postovani doktore,

Jutros sam imala nezasticeni odnos sa partnerom sa zavrsnicom unutra, menstruacija mi je danas proslo, inace mi traje 7 danas. Da li je trudnoca moguca s obzirom da su mi neplodni dani? Da li je potrebna tableta za dan posle?

Menstruacije su bile:
11.01, 04.02, 07.03, 03.04, 27.04, 27.05, 22.06, 17.07, 14.08

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska. Budući da ne možemo znati kada će nastupiti ovulacija, savjetujem da ipak uzmete tabletu za dan poslije.

Antonija113

Postovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 27.7. Odnos(zaštićeni, ali sam imala osjecaj da kondom par puta klizi, svršavanje je bilo van vagine) sam imala 22.8, a menstruacija je planirana za 23.8. Ciklus mi traje 28 dana.
Zanima me mogu li ostati trudna i ima li potrebe za pilulom za dan poslije?

Antonija113

Postovani
22.8 sam imala odnos (zasticen, bez svrsavanja u vaginu, ali sam imala osjecaj da je u jednom trenutku malo skliznuo kondom ali ne sa cijelog penisa). Menstruaciju trebam dobiti 23.8 ili 24.8, posljednja je bila 27.7. Zanima me ima li potrebe za tabletom za dan poslije i mogu li ostati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Antonija113

Uzela sam tabletu za dan poslije 15-16 sati nakon odnosa za svaki slucaj. Menstruacija mi jos nije dosla, imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je tableta poremetila ciklus.

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Antonija113

Hvala Vam, a kada onda mogu ocekivati menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta može odgoditi menstruaciju za otprilike oko pet dana.

Antonija113

Znaci tableta moze odgoditi menstruaciju iako nisu bili plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Da.

malafloramy78

Poštovani,
imala sam nezaštićen odnos u vrijeme plodnih dana, 2 dana prije ovulacije. inače mi je ciklus 27-28 dana, uvijek točan i nikad nemam problema s tim. Dečko nije svršio u mene no mislim da je par kapi ipak završilo u meni. Mislite li da je trudnoća moguća?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je dio ejakulata završio u rodnici trudnoća je moguća.

kaca726

Postovani doktore,
Da li trudnoca moguca u sledecoj situaciji:
Veceras sam imala nezasticen odnos sa deckom s tim da smo pravili povremeno pauze u razmaku od pola sata, i nije nijednog momenta ejakulirao. S obzirom da su mi plodni dani da li je na ovaj nacin trudnoca moguca?.
Poslednja menstruacija je bila 17.07, 14.08

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije, trudnoće nije moguća.