Mogućnost trudnoće

Chery29

Poštovani,

zadnja menstruacija mi je bila 14.04. i trajala je do 18.04. Ciklusi su mi redovni i traju u pravilu oko 27 dana i nekad odstupaju za dan unazad (26 dana). Naime, 22.04. imala sam nezaštićeni spolni odnos sa dečkom koji je trajao neko duže vrijeme, međutim, do predejakulacije, kao ni ejkaulacije apsolutno nikako nije došlo ni blizu, jer nije mogao dovršiti posao do kraja. Zanima me da li postoji ikakva šansa da su se u svemu tome našli sprematozoidi i da li u takvoj situaciji postoji mogućnost trudnoće? Također, u nekoliko navrata (3-4 puta) smo pokušavali dovršiti posao nakon kratkog vremena, ali jednostavno nije išlo, a on je na kraju ostao zabrinut radi razloga zašto nije uspio

Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Kk2245

Postovanje,
Zanima me dali postoji mogucnost trudnoce i dali bi bilo pozeljno da popijem pilulu za dan poslije posto ima mnogo simptoma,naime moja zadnji dan menstruacije bio je 22.04. a ja i moj decko smo imali jucer 08.05. spolni odnos koji nije bio zasticen i zavrsio je u meni neocekivano pa me zanima dali postoji mogucnost trudnoce kolike su sanse i dali su to bili plodni dani posto na mojoj aplikaciji pose da nisu bili plodni dani ali opet imam strah i da nadodam jos menstruacija mi traje 7 dana varira mi svakih 28-30 dana s obzirom da sam prije 5mj imala stalno neredovne menstruacije i sad su mi se pocele vracat u normalu.
Hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je bio kraj plodnih i početak neplodnih dana. Za svaki slučaj uzmite tabletu.

Anaana5

Pozdrav,
Predposljenu menstruaciju sam imala od 3-7.4 i kasnila mi je 7 dana te sam tada slabo jela brzo se umarala i slicno, ali nakon mjesecnis sve je prestalo (prije toga sam imala zasticene spolne odnose).. kada sam je dobila laknulo mi je. Ovaj mjesec sam imala od 3.5 do 8.5(30 dan ciklusa), trajala je 6 dana prva dva dana normalno krvarenje i bolovi u desnom jajniku, 3,4 dan slabije krvarenje i svjetlije a 5 dan obilno krvarenje s ugruscima i jakim bolovima. Zanima me kolika je mogucnost lazne menatruacije? Dali je moguce da se lazna menstruacija pojavljuje dva mjeseca za redom? Posljenji odnos sam imala 13.4 (zastita).. u stomaku osjecam pulsiranje najvise kod zeludca tocnije na lijevoj strani i povise pupka.. nekad osjetim i u cijelom trbuhu ali najvise ispod srca to jeat ispod grudi.. zanima me dali se lazna menstruacija moze pojaviti dva mjeseca zaredom (u vrijeme kada bi se i prava menstruacija trebala pojaviti) i trajati po 6 dana? Imam li razloga za zabrinutost?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne radi se o lažnoj , nego o pravoj menstruaciji. Ako se želite uvjeriti uradite test.

anitad

Poštovani, imam 22 godine, seksualno sam aktivna, zadnje 2 godine imam neredovne menstrualne cikluse, zadnja menstruacija bila je 12.03. i prije te menstruacije sam imala odnos, nisam sigurna koji datum ali je bio početak marta, i 99% smo sigurni da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, međutim iako sam poslije toga odnosa imala uredno menstruaciju 12.03. i trajala je 5 dana, sve kao i obično, i poslije nje nisam imala odnose, ja od tada nisam imala menstruaciju. Da li postoji i teoretska šansa za trudnoću, trebam li sumnjati, ili ta menstruacija isključuje mogućnost trudnoće? Hvala.

Kk2245

Postovanje,prije par dana ste mi izracunali da sam u neplodnim danima a sada me zanima posto je decko svrsio u mene postoji li sansa da ostanem trudna ,svakako cu uraditi test.

Anaana5

Pozdrav, Predposljenu menstruaciju sam imala od 3-7.4 i kasnila mi je 7 dana te sam tada slabo jela brzo se umarala i slicno, ali nakon mjesecnis sve je prestalo (prije toga sam imala zasticene spolne odnose).. kada sam je dobila laknulo mi je. Ovaj mjesec sam imala od 3.5 do 8.5(30 dan ciklusa), trajala je 6 dana prva dva dana normalno krvarenje i bolovi u desnom jajniku, 3,4 dan slabije krvarenje i svjetlije a 5 dan obilno krvarenje s ugruscima i jakim bolovima, 6 dan lagano i smeckasto krvarenje. Zanima me kolika je mogucnost lazne menatruacije? Dali je moguce da se lazna menstruacija pojavljuje dva mjeseca za redom i trajati koliko i normalna? Posljenji odnos sam imala 13.4 (zastita).. u stomaku osjecam pulsiranje najvise kod zeludca tocnije na lijevoj strani ispod grudi i desno od pupka.. nekad osjetim i u cijelom trbuhu ali najvise ispod srca to jest ispod grudi te u prijedjelu pupka.. Pulsiranje u trbuhu je pocelo nakon posljednje menstruacija.. zanima me sto znaci to pulsiranje, i kada (u kojem tjednu trudnoce) ako je u pitanju trudnoca bih trebala osjetiti pulsiranje u trbuhu i gdje? Mislite li da je to pulsiranje normalno ili mozda pak trudnoca? Također prema opisanoj menstruaciji mislite li da je to prava menstruacija ili lazna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Anaana5, prema svemu navedenome radilo se o normalnoj menstruaciji.